EngRus

Festivali kava 2016

Müstifiktsioon

4. - 7. mail Tartus / 6. mail Haapsalus 


Esmaspäev

Teisipäev

Kolmapäev

Neljapäev

Reede

Laupäev

Prima Vista Haapsalus

Prima Vista Tallinnas

Prima Vista Narvas


Esmaspäev, 2. mai

17.00 Projekti „Tuntud ja tundmatud“ põhjal valminud kogumiku „Veider kohting“ esitlus TÜ raamatukogu kohvikus Gaudeamus

Projekti kohta saab lähemalt lugeda rubriigist „Konkursid, võistlused, projektid“

18.00 Tartu vene autorite kirjandus- ja muusikaõhtu „Kolmteist - see on üks ja kaksteist“ Tartu Kirjanduse Majas

19.00 Kogumiku „Metsik sõna: Prima Vista kirjanike rabaretk 2015“ esitlus Tartu Loodusmajas

Mitmekeelne kogumik sisaldab eelmisel aastal Alam-Pedja soos 7.–8. maini toimunud kirjanike rabamatka osaliste loodusest ja soost inspireeritud ilukirjanduslikke tekste ning Berit Petolai fotosid. 2015. aasta patroon Valdur Mikita, kirjanikud Aare Pilv, Maarja Pärtna, Tõnis Vilu, Kätlin Kaldmaa, Tomas Bannerhed, Alvydas Šlepikas ning reporter Berit Petolai elasid sisse Eesti loodusesse ning teisendasid selle üürikese, kuid maagilise kogemuse erinevatesse looduskirjanduse žanritesse.  

19.00 Elektriteatri filmiprogramm: Joachim Trieri film „Kordus“ (Norra 2006)

Filmi juhatab sisse Jim Ashilevi.

Piletid hinnaga 4€ on saadaval eelmüügist: elektriteater.ee/piletid

Seansipäeval müügil piletid hinnaga 5€ nii internetist kui kohapeal.

21.00–23.00 MTÜ Emajõe Lodjaselts esitleb: „Loojangu laulu- ja luulelodi“

Vaatame Emajõel päikeseloojangut ning saame osa noorte autorite laulust ja luulest. Müstifiktsiooni täiendavad jõe ääres toimetavad koprad ja kaldavõsas laksutavad ööbikud. Laulu ja luulet saab nautida kas lodjalael lambanahkadel või soojas trümmisaalis, sõltuvalt ilmast. Retke algus ja lõpp kesklinnas Sisevete Saatkonnas.

Kestus 2 h.

Pilet 12 €, õpilased-tudengid 8€, kuumad joogid hinna sees!

Piletid saadaval Piletilevis.

Täiendav teave www.lodi.ee

 

Teisipäev, 3. mai

14.00 Ujuv kirjandustund jõekohvikus Sisevete Saatkond

Noortele tutvustatakse festivali väliskülaliste teoseid.

15.00 Jalutuskäik „Ilukirjanduslik Tartu“

Kirjanduslik jalutuskäik Tartu kesklinnas Toomas Liivamäe ja Mart Velskri juhtimisel.

Kogunemine Tartu Linnaraamatukogu ees. Teekonna aluseks on Tartu Linnaraamatukogu andmebaas „Tartu ilukirjanduses” (teele.luts.ee)

17.00 Kohtumine saksa kirjaniku Eugen Rugega ja tema romaani „Cabo de Gata“  (Loomingu Raamatukogu, tlk Tiiu Relve) esitlus TÜ Raamatukogu konverentsisaalis.

Külalisega vestleb TÜ õppejõud Silke Pasewalck. Vestlus on saksa keeles, sünkroontõlkega eesti keelde. Kohtumine toimub koostöös Tartu Saksa Kultuuri Instituudi, Goethe Instituudi ja festivaliga Saksa kevad.

19.00 Kirjanduslik teisipäev – Värske Õhtu Arhiivis

Kirjanduslikest omailmadest räägivad Hanneleele Kaldmaa, Sven Vabar ja Tõnis Vilu. Vestlust juhib Jaak Tomberg.

19.00 Elektriteatri filmiprogramm: Stephen Daldry film „Tunnid“ (Suurbritannia-USA 2002)

Filmi juhatab sisse anglistika õppejõud Raili Marling.

Piletid hinnaga 4€ on saadaval eelmüügist: elektriteater.ee/piletid

Seansipäeval müügil piletid hinnaga 5€ nii internetist kui kohapeal. 

21.00 Aristotelese õhtu Arhiivis

„Aristotelese hääl“ –  Jaan Malin ja Roomet Jakapi; „Aristotelese „Hingest““ – emeriitprofessor ja tõlkija Anne Lill; Aristotelese „Poeetika“ ettelugemine.

 

Kolmapäev, 4. mai

10.0020.00 Prima Vista raamatulaat TÜ raamatukogu ees ja sees 

13.00 Prima Vista ja Teadlaste Öö festival esitlevad: Prima Vista 2016 – Müstifiktsioon. Avatseremoonia TÜ raamatukogu konverentsisaalis.

15.00 Kohtumine ameerika kirjaniku Jay Asheriga TÜ raamatukogu konverentsisaalis

Esinemine on inglise keeles sünkroontõlkega eesti keelde. Kohtumine toimub koostöös Ameerika Suursaatkonnaga.

16.00 „Sinuhe jutustuse“ lugemine TÜ kunstimuuseumis

„Sinuhe jutustus“ on Vana-Egiptuse üliku mina-vormis kirjutatud elulugu, mille on vana-egiptuse keelest tõlkinud Sergei Stadnikov. „Sinuhe jutustuse” kannab ette Marilyn Fridolin ning seda on kommenteerima palutud Tartu Ülikooli orientalistika vanemteadur Vladimir Sazonov.

Üritus tõstab esile orientalistide panust Tartu Ülikoolis ning juhatab sisse mai lõpus avatava näituse „Teekond Hommikumaale. Otto Friedrich von Richteri (1791-1816) reisid ja kollektsioon“.

16.00 Olev Remsu raamatu „Aja kirju“ (Petrone Print) esitlus Tartu Kirjanduse Majas

Olev Remsu „Aja kirju“ koondab tema selle sajandi kirjutisi. Ta lahkab neis teemasid, mis teda vapustavad, nagu tuimus, ahnus, suhtumine õnnetuisse, ka põgenikesse. Venemaa tsüklis jagab Remsu oma Venemaa-reisidelt korjatud mõtteid, rääkides russofoobiast, mida ta ei salli, ja maast, mis talle meeldib. Surmgi huvitab teda. Ka tulevad jutuks rahvuslased ja võõraviha, alkohol ja anonüümsed kommentaatorid, Savisaar ja Jeesus, Putin ja Hitler jt. Esitlusel vestlevad Olev Remsu ja „Minu Eesti“ autor Justin Petrone.

17.00 Kirjandus- ja muusikaõhtu „Mitteelulood“ Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus

Oma loomingut tutvustavad Kristel Mägedi, Eero Talisainen ja Kersti Kobi.

Kristel Mägedi on näitleja, laulja, kunstnik ja poeet, kel 2015. a. ilmus proosaluulekogu „Mitteelamise kunst”. Kersti Kobi teeb oma loodud lugudega ansamblit „Lillevaas”, Eero Talisainen ütleb enda kohta, et ta ei ole suurem asi pillimees ega ka ilmakuulus luuletaja, see-eest laulab väga kõvasti. Info tel 746 1035

17.00 Vestlusõhtu „Müstifikatsioonid kirjanduses“ TÜ raamatukogu konverentsisaalis

Vestlevad kirjanduskriitik Juri Volodarski (Ukraina) ja TÜ dotsent Roman Leibov. Vestlus on vene keeles, sünkroontõlkega eesti keelde. 

17.00 Kirjanike muuseumirännu esitlus TÜ muuseumis

Äsja Euroopa kultuuripärandi märgise pälvinud Tartu Ülikooli ajalooline arhitektuuriansambel võiks olla inspiratsiooniks igale sulesepale. Tänavu pakutakse kirjanikele võimalus saada oma loominguks tõuget nii kunstimuuseumist peahoones kui ka tähetornist ning toomkiriku varemetest. Muuseumirännuga tähistatakse Tartu Ülikooli muuseumi taasavamist koos maailmaränduritele pühendatud aastanäitusega „Maailma mõõtmine”. Kirjanike muuseumirännust võtavad osa Carolina Pihelgas, Jüri Kolk, Meelis Friedenthal ja Kristiina Ehin. Tulemusi esitletakse ajaloolise toomkiriku pööningul. Modereerib Toomas Liivamägi.

Muuseumirännu raames toimub ka Meelis Friedenthali uue romaani "Inglite keel" (Varrak) esitlus. Raamatus on juttu nii Ajalooarhiivist, Toomkiriku varemetest, ülikooli raamatukogust, ülikoolist endast, paberiajaloost ja raamatutest. Esitluselt on võimalik raamatut ka kaasa osta.

17.30 Lauri Kaldoja luulekogu „Panoptikon“ esitlus Tartu kaubamaja Apollos

Autoriga vestleb Maria Lee Liivak. 

18.00 Poola autori Małgorzata Rejmeri  reportaažiraamatu „Bukarest. Tolm ja veri“ (Hendrik Lindepuu kirjastus) esitlus Tartu Linnaraamatukogu saalis

Autoriga vestleb tõlkija Hendrik Lindepuu, katkendeid loeb ja vestlust tõlgib Marius Peterson. Kohtumine toimub koostöös Poola Raamatu Instituudi ja Poola Vabariigi Suursaatkonnaga.

18.00 Teadlaste Öö ja Prima Vista teaduskohvik veinibaaris Vein ja Vine: „Teaduse ja ulmekirjanduse puutepunktid, ühisosa ja erinevused“

Teaduskohvikus on külaliseks Raul Sulbi, modereerib Mathis Bogens.

18.00 Prima Vista noortekas Arhiivis

Oma loomingut esitavad Eda Ahi, Manfred Dubov, Kristjan Haljak, Sirel Heinloo, Berit Kaschan ja Ann Viisileht.

19.00 Kohtumine Viktor Jerofejeviga (Venemaa) TÜ raamatukogu konverentsisaalis

Kirjanikuga vestleb kirjanduskriitik Juri Volodarski (Ukraina). Vestlus on vene keeles, sünkroontõlkega eesti keelde.

19.30 Rocktoriin Arhiivis: kirjanikud muusikas

21.00 Jutuõhtu „Tüdruk või tiiger“ Tartu Uue Teatri väikses saalis

Põnevusjutt, mis paneb kukalt kratsima. Kas oleme küünikud või optimistid? Kas inimesed on loomult head või halvad? Kui poolmetsiku kuninga tütar armub madalast soost noormehesse, määrab kuningas viimasele karistuse, mis on talle omasel kuratlik. Ta seab nooruki ette dilemma, probleemi, mille lahendamine näib võimatu. Kumb on tugevam – armastus või armukadedus? Frank Stocktoni klassikalise loo toovad publikuni Siim Angerpikk ja Maarja Jakobson. Lõpus ootab vaatajaid küsimus, millele vastamine ei pruugi olla lihtne. Tule ning õpi tundma enda ja publiku südant!

Pilet €3

Kohtade arv piiratud!  Piletit saab osta kas kohapealt või broneerida telefonil 56 15 06 18 või meili teel riste@uusteater.ee.

 

Neljapäev, 5. mai

9.00–18.00 Prima Vista raamatulaat TÜ raamatukogu ees ja sees

11.00–13.00 „Elav raamatukogu“ Tartu Linnaraamatukogu Karlova-Ropka harukogus

Elav raamatukogu on vahetu suhtlusprotsess, kus saab vestelda ühe inimese ehk „elava raamatuga“, esitada talle küsimusi ning laiendada oma silmaringi. „Elavateks raamatuteks“ tulevad erinevate elukutsete esindajad. Nendega suhtlemine võib noortele olla abiks nii eriala valikul kui tulevikuplaanide tegemisel. Info tel 730 8373.

10.45–19.00 Pargiraamatukogu südalinna pargis

Laenutatakse raamatuid, saab lugeda ajalehti ja ajakirju, kasutada internetti, mängida lauamänge. Päeval on vabaõhuraamatukogus lasteüritused – kunstitoad kirjanikega, nukuteatri etendus ja laste kontsert. Pärastlõunal toimuvad töötoad ning õhtul on Pargiraamatukogus kontserdid ja vabaõhukino. Viivisevabadus!

10.45 Pargiraamatukogu avab laste tervituskontsert

11.00–14.00 Pargiraamatukogu lasteprogramm

13.00 Kirjanduse tund Tartu Linnaraamatukogus

Natalja Beltšenko (Ukraina) loeb oma luuletusi gümnasistidele. Üritus on  vene keeles. 

13.00 Kohtumine Kaur Riismaaga Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus

Kaur Riismaa esikkogu „Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd“ ilmus aastal 2011; 2014. aastal ilmunud luulekogude „Teekond päeva lõppu“ ja „Merimetsa“ eest sai ta Kultuurkapitali kirjanduse sihtkapitali auhinna ning 2015. aastal võitis ta kirjastuse Tänapäev romaanivõistluse teosega „Pimeda mehe aiad“. Info tel 746 1035

15.00 Vanemuise teatri töötuba Pargiraamatukogus: grimmi eriefektid (haavad!) ja kipsmaski valmistamine teatri noortetöö osakonna juhendamisel

15.00 Raamatuesitlus Eesti Spordimuuseumis (Rüütli 15): Vahur Kalmre korvpalliraamat "Tartu Rock! Tartu Rock!" 

15.15 Tundeline teekond Raadi kalmistul

Ringkäigu Raadi surnuaial viib läbi luuletaja Kaspar Jassa. Kogunemine Kalmistu tänava peavärava juures. Kaasa võib võtta sirmid ja saapad.

16.00 Viktor Jerofejevi (Venemaa) loeng „Kirjutamine on ebainimlik“ TÜ Filosoofiateaduskonna Jakobi 2 õppehoone ringauditooriumis

Loeng on vene keeles, sünkroontõlge eesti keelde. Külalisega vestleb Jaan Kaplinski.

17.00 Kohtumine noore austria kirjaniku Valerie Fritschiga ja tema romaani “Winteri aed” (Eesti Raamat, tlk Terje Loogus) esitlus Tartu Linnaraamatukogu saalis

Külalisega vestleb Kristel Kaljund. Vestlus on saksa keeles järeltõlkega eesti keelde. Kohtumine toimub koostöös Austria  Suursaatkonnaga.

17.30 Jaana Albri „Minu Kreeta“ (Petrone Print) esitlus Tartu kaubamaja Apollo ees aatriumis

Autoriga vestleb „Minu Kreeka“ autor Ester Laansalu.

18.00 Kohtumine soome kirjaniku Minna Lindgreniga Soome Instituudi raamatukogus (Ülikooli 11)

Külalisega vestleb Heidi Iivari. Vestlus on soome keeles, järeltõlkega eesti keelde. Kohtumine toimub koostöös Soome Instituudiga.

18.00 Shakespeare’i sonettide ettelugemine TÜ Lossi 3 õppehoone ruumis 134

400 aastat tagasi suri William Shakespeare, kelle isikuloo ja teostega on seotud palju salapära. TÜ anglistika osakonna algatusel loetakse ette

Shakesepeare'i 154 sonetti võimalikult paljudes keeltes ja tõlgendustes.

18.30 Olga Einasto ja Elmet Neumann: „Bulat Okudžava 13 laulu“ – kontsert TÜ raamatukogu konverentsisaalis

18.30 Läti kirjanik Vilis Lācītis Tartu Kirjanduse Maja saalis

Külalisega vestleb Aive Mandel. Vestlus on inglise keeles, järeltõlkega eesti keelde.

19.00 Ansambli Jan Helsing kontsert Pargiraamatukogus

Jan Helsingisse kuuluvad Jan Kaus, Kristi Kindel, Helari Pluss, Andres Soosaar, Arpo Vatsel ja Margus Voolpriit. Nende album „Kajalood” ilmus 2014. aastal. Lähemalt saab lugeda rubriigist „Muusikalised kooslused“.

20.00 Tarslämmi finaal Arhiivis, külalisesineja Marius Povilas Elijas Martynenko (Leedu)

TarSlämm on iseenda paberkandjal avaldamata luule võistuesitamine. TarSlämmi publikužürii parim lähetatakse Eesti Meistrivõistluste finaali, professionaalide poolt parimaks tunnistatu esineb tänavusel festivalil „Hullunud Tartu“. Seekordne külalisesineja Marius Povilas Elijas Martynenko jõudis 2015. aasta novembris Tartus toimunud Luuleprõmmu Euroopa Meistrivõistluste finalistide sekka.

20.00 Taani luuletaja Claus Høxbroe  ja pianist Oscar Gilbert  Vildes

Õhtut juhitakse inglise keeles, luule kõlab taani keeles, tekstid on tõlgitud eesti keelde. Õhtut juhib Tobias Koch.

21.00 Jutuõhtu „Tüdruk või tiiger“ Tartu Uue Teatri väikses saalis

Põnevusjutt, mis paneb kukalt kratsima. Kas oleme küünikud või optimistid? Kas inimesed on loomult head või halvad? Kui poolmetsiku kuninga tütar armub madalast soost noormehesse, määrab kuningas viimasele karistuse, mis on talle omasel kuratlik. Ta seab nooruki ette dilemma, probleemi, mille lahendamine näib võimatu. Kumb on tugevam – armastus või armukadedus? Frank Stocktoni klassikalise loo toovad publikuni Siim Angerpikk ja Maarja Jakobson. Lõpus ootab vaatajaid küsimus, millele vastamine ei pruugi olla lihtne. Tule ning õpi tundma enda ja publiku südant!

Pilet €3

Kohtade arv piiratud!  Piletit saab osta kas kohapealt või broneerida telefonil 56 15 06 18 või meili teel riste@uusteater.ee.

 

Reede, 6. mai

10.00–19.00 Pargiraamatukogu südalinna pargis

Laenutatakse raamatuid, saab lugeda ajalehti ja ajakirju, kasutada internetti, mängida lauamänge. Päeval on vabaõhuraamatukogus lasteüritused – kunstitoad kirjanikega, nukuteatri etendus ja laste kontsert. Pärastlõunal toimuvad töötoad ning õhtul on Pargiraamatukogus kontserdid ja vabaõhukino. Viivisevabadus!

10.00–12.00 „Elav raamatukogu“ Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus

Elav raamatukogu on vahetu suhtlusprotsess, kus saab vestelda ühe inimese ehk „elava raamatuga“, esitada talle küsimusi ning laiendada oma silmaringi. „Elavateks raamatuteks“ tulevad erinevate elukutsete esindajad. Nendega suhtlemine võib noortele olla abiks nii eriala valikul kui tulevikuplaanide tegemisel. Info tel 730 8373.

10.30–14.00 Pargiraamatukogu lasteprogramm

15.00 Zoja Kuznetsova loeng „Saladuslik lugu Natalja Nikolajevna Puškina kaasavaraga“  TÜ raamatukogu auditooriumis 243

Loeng on vene keeles.

16.00 Tartu II Muusikakooli õpilaste kontsert Pargiraamatukogus

16.00 Kohtumine iiri kirjaniku Audrey Magee’ga ja tema romaani „Avantüür“ esitlus (Petrone Print, tlk Tiina Tarik) Tartu Linnaraamatukogu saalis

Esinemine on inglise keeles järeltõlkega eesti keelde. Külalisega vestleb Kätlin Kaldmaa. Kohtumine toimub koostöös Iiri Suursaatkonna ja Iirimaa riikliku kirjandusfondiga Irish Literature Exchange.

17.00 Prima Vista ja Eesti Ulmeühing esitlevad: vestlusring „Müüt, reaalsus, ulme – ühe mündi kolm külge“ Tartu Kirjanduse Majas

Vestlusringis osalevad Andrus Kivirähk, Meelis Friedenthal ja Valdur Mikita. Vestlust juhib Veiko Belials.

18.00 Kirjanduskriitik Juri Volodarski (Ukraina) loeng „Tänapäeva kirjanduslik olukord Ukrainas“ Tartu Linnaraamatukogu saalis

Loeng on vene keeles.

18.00 Liina Metsküla rännuraamatu „Maailma peal ripakil“ esitlus Tartu kaubamaja Apollos

19.00 Kontsert „Kirjanikud muusikas“ Pargiraamatukogus

Üles astuvad Maarja Kangro ja Martti Raide, Aapo Ilves, Mare Sabolotnyräppar Sammalhabe ja DJ R.Ki, Vahur Afanasjev ja Sandra Siniväli. Kontserti juhib Mare Sabolotny.

19.00 Natalja Beltšenko (Ukraina) luuletund Tartu Linnaraamatukogu saalis

Üritus on vene ja ukraina keeles.

22.00 Festivali vabaõhukino Pargiraamatukogus: Kinobuss Urmas Eero Liivi mängufilmiga “Must alpinist” (2015)

Nõukogude ajal reaalselt aset leidnud sündmustel põhinev õudussugemetega noortefilm eesti tudengite talvematkagrupist, mis satub Siberis hirmujudinaid tekitavate sündmuste keskele.

Osades: Priit Pius, Liis Lass, Veiko Porkanen, Reimo Sagor jt.

Subtiitrid inglise  keeles, pikkus 1h 43 min.

22.00 Prima Vista ja Mailaul esitlevad: Hõbe ja Põhja Konn Genialistide klubis

Esinejate kohta saab lähemalt lugeda rubriigist „Muusikalised kooslused“,

Pilet €5

 

Laupäev, 7. mai

11.00 Raamatuoksjon „351 trükist“ Tartu Kirjanduse Maja saalis

Kivisilla Kultuurikeskus korraldab oma seitsmenda raamatuoksjoni „351 trükist“. Oksjoni kataloog on leitav aadressil www.kivisild.ee. Oksjonile tulevate trükistega on võimalik tutvuda www.kivisild.ee ja kohapeal ühe tunni jooksul enne oksjoni algust. Kui kellelgi pole võimalik kohale tulla, siis on ostu kõrgeimat ehk piirhinda võimalik eelnevalt (5. maini 2016) ette pakkuda ka e-posti teel: ym@hot.ee

12.00 Kultuuriõue KÕU avamine Tartu Kirjanduse Maja hoovis

12.00 „Ulakassi“ arvustuste võistluse võitjate autasustamine Eesti Kirjandusmuuseumis

Ulakassi arvustuste võistluse auhindamisel jagatakse auhindu kahes kategoorias: 7.-9. klass ja 10.-12. klass.  Esinevad luuletajad Maarja Pärtna ja Krista Ojasaar, musitseerivad Andmar Piik ja Annika Oselin.

12.00 Plaadi- ja raamatulaat Tartu Kirjanduse Maja hoovis (vihma korral siseruumides)

13.00 Ülar Allase ehk DJ Smaddy rännuraamatu „Seitsme imega ümber maailma“ (Pegasus) esitlus Tartu kaubamaja Apollo ees aatriumis

14.00 -16.00 Utoopia raamatuesitlused Tartu Kirjanduse Maja saalis

14.30 Koondesitlus kirjastuselt Pilgrim Tartu kaubamaja Apollos: Marek Kahro „Seal kus näkid laulavad“, Reelika Lootus „Võetud ära“, Avo Kull „Must klaasmaja“

17.00 India luuletaja Hemant Divate Tartu Kirjanduse Majas

Luuleõhtu „Luuletuse hammaste  vahel“. Marathi luuletaja Hemant Divate loeb oma loomingut inglise ja marathi keeles. külalisega vestleb tema loomingu eestindaja Mathura.

18.00 Merike Reiljani luulekogu „Valguse teed minna“ esitlus Arhiivis

Luuletusi esitavad autor ise, Hanneleele Kaldmaa ning Indrek Lõbus. Pilli mängib Maimu Jõgeda.

19.00 Kirjandusviktoriin Arhiivis

21.00 Patrooni õhtu Arhiivis

22.00 Kultuurihoov Kõu ja Prima Vista esitlevad: pidu „Algus ja lõpp“ Arhiivis


Prima Vista Haapsalus

Reede, 6. mai

10.00 Lastehommik Lääne Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonnas (Wiedemanni 11)

Lastele räägib raamatute kirjutamisest ja illustreerimisest Anneli Lember.

12.00–17.00 Raamatumüük kultuurikeskuse fuajees

14.00 Kirjanduspäev Lääne Maakonna Keskraamatukogu lugemissaalis (Posti 3)

Läänemaalt pärit või Läänemaaga seotud loomeinimeste kava: esinevad Eia Uus, Kaarel B. Väljamäe, Silvia Urgas ning muusikud Paula-Marit Leiumaa ja Lisete Velt.

16.00 Lugejatega kohtub soome kirjanik ja ajakirjanik Minna Lindgren. Autoriga vestleb Kadri Kaljurand Soome Instituudist.

17.00 Lugejatega kohtub läti kirjanik ja muusik Vilis Lācītis

Külalisega vestleb tõlkija Aive Mandel.

 

Prima Vista külalised Tallinnas

Neljapäev, 5. mai

17.00 Eesti Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis (Tõnismägi 2)

Kohtumine saksa kirjaniku Eugen Rugega ja tema romaani „Cabo de Gata”  (Loomingu Raamatukogu, tlk Tiiu Relve) esitlus. Külalisega vestleb Peeter Helme. Vestlus on saksa keeles järeltõlkega eesti keelde.

Kohtumine toimub koostöös Goethe Instituudi ja festivaliga Saksa kevad.

 

Reede, 6. mai

11.00 Kohtumine ameerika noortekirjaniku Jay Asheriga Solarise keskuse Apollo arutelualal. Toimub vestlusring teemal „Kuidas kindlustada lastele kiusuvaba haridustee", lisaks Asherile osalevad vestluses kiusuennetusvaldkonna Eesti eksperdid, lapsevanemad, õpetajad. Vestlus on inglise keeles ning arutelu juhib Anna Karolin.

18.00 Taani luuletaja Claus Høxbroe  ja pianist Oscar Gilberti esinemine Kirjnike Maja (Harju 1) musta laega saalis. Õhtut juhitakse inglise keeles, luule kõlab taani keeles, tekstid on tõlgitud eesti keelde. Õhtut juhib Tobias Koch.

 

Prima Vista sündmused Narvas

Neljapäev, 5. mai

12.00 Kohtumine ameerika noortekirjaniku Jay Asheriga TÜ Narva Kolledži auditooriumis 200. Esinemine on inglise keeles, sünkroontõlkega vene keelde. Üritus toimub koostöös Ameerika Suursaatkonnaga.

 

Pargiraamatukogu lasteprogramm

Konverentsid, sümpoosionid, loengud

Prima Vista ajal avatud näitused

e-Stonia kodulehekülgede disain ja programmeerimine