EngRus

Konverentsid, sümpoosionid, loengud

Granö loeng: Liisa Steinby „The emergence of the modern subjectivity in the eighteenth-century novel“

27. aprillil kell 12.15, Ülikooli 16-109

Soome Instituut korraldab 27. aprillil koostöös TÜ kirjanduse ja teatriteaduse osakonnaga professor Liisa Steinby Granö loengu teemal “The emergence of the modern subjectivity in the eighteenth-century novel”. Kõik huvilised on oodatud kuulama!

Professor Liisa Steinby on pika akadeemilise karjääriga Soome kirjandusteadlane. Aastatel 1991–1994 töötas ta Oulu Ülikoolis kirjanduse professorina ja alates 1994. aastast on ta Turu Ülikooli võrdleva kirjandusteaduse professor. Steinby on töötanud uurijana ka Saksamaal, Inglismaal ja Ameerika Ühendriikides. Tema uurimisteemad on hõlmanud terve modernse kirjanduse ajaloo kuni kaasaegse postmodernismi. Aastatel 2010–2013 juhtis Steinby ka Soome Akadeemia uurimisprojekti "Kirjandus ja aeg", mille raames uuriti erinevaid kirjanduslikke ajakäsitlusi ning nende kajastumist romaanides.

Loeng on inglise keeles.

Lisainfo: http://www.finst.ee/yritused/grano-loeng-liisa-steinby/

Granö loengusari on saanud nime soomlasest geograafiaprofessori Johannes Gabriel Granö järgi, kes oli Tartu Ülikooli professor aastatel 1919-1923. Granö loengute eesmärgiks on luua uusi suhteid Eesti ja Soome teadlaste vahel. Loenguid ja seminare korraldab Soome Instituut koostöös Turu Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Granö keskusega.

 

TÜ eetikakeskuse sümpoosion „Naised, nõiad ja volbriöö lumm“

27. aprillil kell 19.00 – 21.30 Tartu Vana Anatoomikumi rotundis

Sümpoosionil vaadeldakse naisteemat läbi volbriöö prisma. Milles seisneb see teistmoodi teadmine, mille kandjateks on sageli (kui mitte enamasti) naised? Miks sellist teadmist väärtustatakse, aga selle kandjat sageli häbimärgistatakse või koguni tõrjutakse? Mille poolest on teistmoodi teadmine kasulik või ohtlik? Kas teistmoodi teadmine vastandub teaduslikule teadmisele? Kas need välistavad üksteist või on võimalik leida sobiv tasakaal?

KAVA

19.00–19.05 Fotokunstnik Ruudu Rahumaru videoinstallatsioon

19.05–19.15 Sümpoosioni avasõnad – Margit Sutrop

19.15–19.45 Tiina Ann Kirss – „Naised, nõiad ja volbriöö lummus"

19.45–20.15 Mare Kõiva – „Naine kui usujuht ja nõid"

20.15–20.45 Ettekandjate ja sümpoosioni külaliste arutelu

20.45–21.30 Fotokunstnik Ruudu Rahumaru digitaalne fotonäitus

Sümpoosion on avatud kõigile huvilistele, osaleda soovijatel palutakse eelnevalt registreerua hiljemalt 25. aprilliks aadressil eetika@eetika.ee.

 

Eluloouurimise konverents „Elust elulooks, eluloost kultuurilooks“

5.–6. maini Eesti Kirjandusmuuseumis

Konverentsi korraldavad Eesti Kultuurilooline Arhiiv ja Eesti Elulugude Ühendus.

Lisainfo: www.kirmus.ee

e-Stonia kodulehekülgede disain ja programmeerimine