EngRus

Loovtöökonkurss "Tuntud ja tundmatud"

Projekt „Tuntud ja tundmatud“ on (üli)õpilastele mõeldud loovtöökonkurss, mille eesmärgiks on tuua eesti tunnustatud autorid koolinoortele lähemale, pannes nad ühiselt kirjandust looma. Viis autorit – Maarja Kangro, Jim Ashilevi, Andra Teede, Maarja Pärtna ja Tõnis Vilu – on kirjutanud ilukirjanduslike tekstide alged ning nüüd tuleb neid täiendada. Kaasautoritele on kirjutamisprotsessis antud vabad käed, ainsad tingimused on, et tekst peab olema kuidagi seotud kevadise festivali üldteemaga – salapäraga – ning teksti tuleb jätkata selle algses vormis. Palume kaasautoritel oma loole ka pealkiri lisada. Sellisel viisil tekivad ainulaadsed lood, millel on kaks autorit – üks tuntud ja teine (veel) tundmatu kirjanik. Parimad tekstid köidame kogumikuks ning seda esitleme maikuus Prima Vista festivalil.

Oma loovtöö saada aadressile marksonannika@gmail.com, tekstide esitamise tähtaeg on 15. aprill.

Andra Teede

Sergei: Ülbeks lähed.

Naine: Kas sa tahad, et see ära lõppeb? Kui nad mind enam ei usalda, kui neile tundub, et ma ei tee enam, nagu kästakse, siis võib kõik ära lõppeda sama kiiresti, kui see algas.

Sergei: Aga Tallinnas ei ole su „neid“?

Naine: Ei ole. Tallinnas olen ma üksi. Seal ei huvita ma kedagi. Siin on minu töö olla olemas. Seal on minu töö olla peidus.

...

Loe edasi ja jätka teksti.

 

Jim Ashilevi

...

lendas aknast sisse nagu rakett. Kardinad lehvisid, otsekui püüdes temast veel kinni haarata, et takistada tal sisenemast. Liiga hilja. Siin ta nüüd seisis, keset tuba, silmad punnis ja vesised, riided põlenud. Mul hakkas temast isegi natuke kahju, aga ainult korraks.

...

Loe edasi ja jätka teksti.

 

Maarja Kangro

Minge. Krabage oma pisikesed kohvrid ja nahkjakid. Villased mantlid. R. toetas otsmiku vastu järgmise istme seljatuge. Zombi. Zombi, zombi.

Telefonid lülitati sisse või tavarežiimile. Mehed ei lasknud naisi ega noored vanu kitsukesse löövi. Eluvõitlus käis: mina, mina pean siit esimesena välja saama!

...

Loe edasi ja jätka teksti.

 

Maarja Pärtna

#kadunudvanaema

 punamytsike

@vanaema saatis synnipäevaks punase #vintage mantli! nii lahe! lähen nädalavahetusel talle maale kylla. aitäh vanaema! #koolivaheaeg

                      @vanaema

                      Võta heaks, armas lapselaps!

punamytsike

hakkasin jalgrattaga vanaema poole sõitma. viin pannkooki ja mahedat maasikamoosi koos sojapiimaga. kõht on juba päris tyhi :) #mahetoit #ökoriik

...

Loe edasi ja jätka teksti.

 

Tõnis Vilu

argipäeval veedan 12 tundi 24st arvutis

vahel on tunne

nagu liigutakski juba asju mõtte jõul

ekraan on võimas vaateaken

seal on kõike

lõputult võiks istuda

...

Loe edasi ja jätka teksti.

 

 

e-Stonia kodulehekülgede disain ja programmeerimine