Aapo Ilves (Eesti)

Aapo Ilvese nime ette võib kirjutada luuletaja, laulukirjutaja, libretist, dramaturg, tõlkija, aga ise võtab ta kõik oma viimase aja tegevused kokku sõnaga laulukirjanik, sest just see sõna peaks hõlmama luuletamise, kirjutamise ja musitseerimise.

Eesti, võru ja setu keeles kirjutava laulukirjaniku sulest on ilmunud  luulekogud, proosakogumikud ning arvukalt näidendeid, lisaks on ta illustreerinud üle poole tosina teose ning avaldanud arvustusi ja artikleid ajakirjanduses. Aapo Ilves on hinnatud laulusõnade autor, kes on kirjutanud laulutekste nii popartistidele kui ka libretosid ooperitele ja muusikalidele, üsna palju on ta laulutekste ka tõlkinud. Aapo Ilvese kui muusiku ja laulukirjutaja looming on salvestatud autoriplaatidele “Aga ükskord” (2013) ja  “Kirivane” (2016).

Aapo on olnud pea igal aastal Prima Vista esinejate seas, olles samaaegselt ka festivali traditsiooniks kujunenud kirjanike kontserdi kaaskorraldaja, hea nõuga toetaja. Aastate jooksul kirjanike kontserdil kõlanud lugudest on Aapo  kokku pannud heliplaadid “Laulvad kirjanikud” (2007) ja  “Lutsuvad kivid. Kirjanikud muusikas” (2013).

Aapo Ilves on üks suhteliselt vähestest Eesti kirjanikest, kes pole elama asunud Tallinna või Tartusse – tema kirjutab ja loob muusikat hoopis Räpinas.

Foto: Mats Õun