Aleksander Ivaškevitš (Eesti)

Aleksander Ivaškevitš on Eesti Vene teatri juhtiv näitleja, kes töötab seal juba 35 aastat, ühtlasi on ta professionaalne stepp-tantsija, tuntud koreograaf ja tantsuõpetaja, tunnustatud fotokunstnik.

Ivaškevitš sündis Tbilisis (Gruusia) ning õppis aastatel 1978–1982 Harkivi (Ukraina) kunstiinstituudis kino- ja teatrinäitleja erialal. 1985. aastal alustas ta tööd Eestis Vene teatris. 2000. aastal tunnistas Eesti Teatriliit ta vürst Mõškini kehastamise eest lavastuses „Idioot“ aasta parimaks meesnäitlejaks. Aastal 2001 võitis ta auhinna festivalil „Draama 2001″. Ivaškevitš on veel paljude teatri-, tantsu- ja filmikunsti preemiate laureaat ning on pälvinud ka Valgetähe teenetemärgi.

1993. aastal õppis ta New Yorgis Woodpeckersi stepptantsukeskuses ning 1996–1997 Broadway tantsukeskuses, osales rahvusvahelistes tantsuprojektides USAs, Soomes, Saksamaal ja Venemaal. Eestis asutas ta tantsustuudio Duff Tap Studio, kus ta õpetab stepptantsu erineva vanusega inimestele. Aleksandr Ivaškevitš on teinud koreograafiat eesti muusikalidele „No, No, Nanette”, „Crazy for you” ja „Chicago”. Ta on Tallinna rahvusvahelise stepptantsu festivali korraldaja ja produtsent. Lisaks mängib ta mitut pilli, annab kontserte ja teeb kaskadööritrikke, hobiks on ka fotograafia. Ivaškevitš on mänginud ka mitmes Venemaal lavastatud mängufilmis, näiteks mängib ta peaosa (Jaroslav Tark) 2010. aastal esilinastunud filmis „Jaroslav. Tuhat aastat tagasi”.