Timofei Serdetšnõi (Ukraina)

Timofei Serdetšnõi (1963) on andekas ja särav luuletaja, kunstnik, muusik-virtuoos (klassikaline kitarr, flööt), võimsa ja omapärase häälega laulja ja oma teoste esitaja.

Serdetsnõi on Lvovi Polügraafilise Instituudi vilistlane (raamatugraafika kateeder), tema loominguliste huvide hulka kuuluvad raamatugraafika, kalligraafia.

Timofei Serdetšnõi ise dateerib oma esimesi kirjanduslikke katseid koos nende polügraafilise kujundusega 1974. aastaga, kui ta oli 11-aastane: „Mul on säilinud sellest ajast neli muinas- ja ulmejuttude köidet koos illustratsioonide ja lugejate tagasisidega, kus ilmumisandmetel seisab:  100 lk, suurus 100х70×64, tiraaž 1 eksemplar“. Täna on ta seitsme luuleraamatu ja seitsme muusikaalbumi autor. Oma luuletekste iseloomustab Serdetsnõi kui „resonaatoreid, mis aitavad vaikselt ja süvenenult uurida ja mõista seda saladuslikku ruumi, mis asub lugeva inimese sees“.

Festivali publikut ootab imeline luule, hääle ja muusika sümbioos – ainulaadne, täis tundeid, mõtisklusi, harmooniat, värve ja varju.

***
Подарок Весны,
Задрапированное зелёным
Облако, осыпанное белыми
Детскими бантиками,
Солнечная грушевая поэма,
Разлитая в воздухе,
Незаметно настраивает струны
Проплывающих мимо душ
На мелодию апреля.

Foto erakogust