Eelsündmus. „Kirjanikud muusikas“ kontsert Alexela Loomelaval

„Kirjanikud muusikas“ kontsert lisab sel aastal kirjanikule ja tema instrumendile jõulisemat vunki ja on lavale palunud suuremad kollektiivid: Lonitseera, Naelravi ja Jam Poets. Ka elektrilist kärinat võib tänavu rohkem oodata. Kõigele sellele loob atmosfääri Alexela Loomelava koos Green Room Cafe’ga.

Sissepääs tasuta. Tarvis on esitada tõend koroonavaktsineerimisest, läbipõdemisest või negatiivsest testitulemusest.

Lavale astuvad:

Lonitseera

Alguses oli klaver, pärast oli luule. Või vahet polegi. Kaks aastat tagasi singer-songwriter projektist välja kasvanud ansambel Lonitseera üllatab kuulajat teravate laulutekstide ja tundliku koosmänguga. Bändi loominguliseks mootoriks on Kaisa Kuslapuu, kelle muusika on uitmõtete ja liialdatud võrdluste ristamisel sündinud jutukas laps. Oma suurimateks mõjutajateks peab ta statsionaarset kruusahunnikut sünnikodu ees ja eestikeelse levimuusikaga üles kasvamist. Kollektiiv viljeleb dramaatilist emakeelset alt-poppi.

Kaisa Kuslapuu – vokaal, klaver

Katariina Tirmaste – flööt, taustvokaal

Kristin Kaha – taustvokaal

Mart Nõmm – kontrabass

Tõnis Kirsipu – löökpillid

Lonitseera. Foto: Ekvilibrist

Naelravi

Elektriline ansambel Naelravi esitab uusi hitte ja spetsiaalselt selleks kontserdiks loodud lugusid, mis oma algimpulsi said 2021. aasta kevadel, kui bänd Vahur Afanasjevi eestvedamisel kokku tuli. Afanasjevi rokenrolli esitavad Toomas Leppik laulu ja kitarriga, Iina Gyldén trummide ning Janar Sarapu basskitarriga.

Naelravi. Foto: erakogu

Jam Poets

Jam Poets on muusikalis-poeetiline projekt Tallinnast, mille koosseisus on kaks luuletajat (P.I. Filimonov ja Antipa Moltšun) ning PX Jam Bandi muusikud (Ruslan PX, Juri „Jurban“ Novikov ja Dan Rotar). Antud koosseisus tegutseb bänd alates 2016. a., olles samas projekti Flip Poets jätkuks. Flip Poets-nimeline projekt andis oma esimese kontserdi aastal 2012 (siis mängis luuletajatele taustaks tänaseks mitteeksisteeriv bänd Flip Point). Jam Poets kujutab endast spoken word-žanris esinevat eksperimenti: muusikud loovad rütmilis-meloodilist tausta, mille peale luuletajad esitavad oma tekste. Selle kõla võib võrrelda psühhedeelilise indi-rocki ja post-punki mixi elava luuledeklamatsiooniga, milles ei ole mingisugust teatraalsust. Aastal 2021 kavatseb Jam Poets esitada uuendatud kontserdiprogammi (kus muusikalised teemad tõlgendatakse uuel viisil ja peaaegu kõik luuletekstid on uute vastu välja vahetatud).

Jam Poets. Foto: erakogu