Eelsündmus. Raamatu ja roosi päev

Laupäeval, 23. aprillil kutsub kirjandusfestival Prima Vista koostöös Tartu kaubamaja ning Tartu kaubamaja Apolloga maikuise kirjanduspeo eelsündmusena osa saama ülemaailmsest raamatu ja roosi päevast.

KAVA:

10.00–18.00 Raamatu ja roosi päeva raamatulaat kaubamaja I korruse aatriumis 

Raamatud ja roosid kirjastustelt Toledo, Petrone Print, Koolibri jt. Kes roosi Apollo poe müüjale kingib, saab vastukingiks ühe sel päeval tasuta pakutavatest raamatutest!

12.00–14.00 Tartu Kaubamaja Apollos jagavad  raamatusoovitusi kirjanikud Paavo Matsin ja Heiki Vilep

14.00 Prima Vista ja Tartu kultuurkapitali kirjanduspreemia „Esimene samm“ laureaadi väljakuulutamine ja esinemine

 „Esimene samm” on kirjandusauhind, mille žürii määrab parimale trükiajakirjanduses avaldatud ilukirjandusliku debüütteksti autorile. Preemiat antakse välja juba 2007. aastast ning juba mõnda aega kuulutatakse võitja välja just raamatu ja roosi päeval. 

Lisaks programmile Tartu kaubamajas on päeva jooksul võimalik külastada kultuuriklubi Salong, kus 11.00-18.00 toimub Kanuti Gildi SAALi ja eˉlektroni eestvedamisel elav raamatupood Kausaal. 

Kausaal on pop-up raamatupood, mis on avatud korraga vaid ühel päeval, kutsudes külastajaid üles ruumi kaasaktiveerima ja -looma. Kausaalis toimuvad üritused ja tegevused tähendavad nii arutelusid ja ühiseid lugemissessioone kui ka digitaalseid kirjutamiskatsetusi ning mängulisi ettelugemisi.