Prima Vista kunstiprogramm. Margus Meinarti, Marina Aleksejeva, Sirje Peterseni ja Pallase maaliosakonna tudengite näituste avamine

Näituste avamine on esmaspäeval, 9. mail kl 17.30 TÜ raamatukogu II korrusel.

2.05. – 2.06.2022 Margus Meinarti maalide näitus „OBUNE“ TÜ raamatukogu II korrusel.

Margus Meinarti mõttearendus teemast on järgnev: „Mängu piirid on reeglid. Reeglid mängivad. Mäng on piiritu. Mäng on kogu aeg. Mäng on piiri peal aga pole piiripealne. Maalimine on reeglipärane mäng. Reeglipärasem kui mittemaalimine. Mängida võib ka kunsti. Kunst ei ole mäng. Kunst on vajadus, nagu ka mäng. Mängus on need, kes tunnevad piiri. Piiridele püüdes võib naba paigast tõmmata. Tõlgendusvõimalusi on alati. Kui on. Reeglite lõhkumine on reeglipärane.“

2.05. – 2.06.2022 Marina Aleksejeva joonistuste näitus „NÜÜD ON SINU KÄIK” TÜ raamatukogu II korrusel.

Marina Aleksejeva mõtestab näituse teemat järgmiselt: „Lugusid on nii palju ja nad põimuvad omakorda järgmiste inimeste ja nende lugudega, et on raske otsustada, kus on lõpp ja kus algus, kus käib hoogne ringmäng ja kohe-kohe lükatakse keegi sisse. Et oleks selgem, tuleb astuda mitu sammu tagasi lihtsuse suunas. Siin eksponeeritud joonistused on inspireeritud inimeste lugudest. Et hoida mängu saladust. Ja kasutatud kujundeid, mis võimaldavad lihtsustada keerulisi mängureegleid.”

2.05. – 2.06.2022 Pallase maaliosakonna tudengite ja juhendaja Sirje Peterseni maalide ühisnäitus TÜ raamatukogu II korrusel.

Sirje Petersen „Mängu ilu“. Kunstnik kirjutab oma näituse avamiseks: „Idee kannab mind võõrale territooriumile, kus avastan enda jaoks uue maailma. See toimub vahetu loomise käigus ja on seotud tunnetusprotsessidega. Seisundid valguvad värvina lõuendile, et anda aimu inimhinge varjatud kihtidest.“

Pallase maaliosakonna tudengite näitused

Tudengite (Aljona Trussova, Hanna- Liina Krenštrauch, Hele-Riin Juhkama, Kätriin Säde, Kristin Erm, Laura Marita Lappalainen, Mari Frühling, Miina Vilo, Ott-Kaspar Sults, Patrick Tall, Robert Puumeister, Triinu Kohanenkov) ühisnäitus „Loom minu sees“.

Tudengite (Angeliina Birgit Liivlaid, Geterly Sepp, Hanna Kuusvere, Hanna Roosimaa, Karoliina Tomasson, Maarja Pettai, Melissa Tihhonova, Triinu Meresaar, Laura Romaní) ühisnäitus „Mängu abstraktsioon“.

Juhendaja ja kuraator, Sirje Petersen: „Mängu on välja mõelnud kunstnik. Aga mängu mängib see, kes seda näeb! Mängu loovad mõtted, valgus ja vari, värvid ja kujundid, lõhnad ja mälestused. Lootused ja kaalutlused, muljed ja väljendused. Siin kujuneb mängu elu ja see loob aluse vestluseks vaatajaga. Mäng, mis algab alles siis, kui vaataja sellesse süüvib, vaataja on see, kes loob mängureeglid. Tööl endal pole reegleid! Seetõttu on sama mängu jaoks sama palju reegleid, kui on teosel vaatajaid!”