Prima Vista kunstiprogramm. Pallase tekstiiliosakonna näituse „Kes juhib mängu?“ avamine

Näituse avamine on neljapäeval, 28. aprillil kl 17.00 TÜ raamatukogu III korruse puhkealal.

Kuraator Aet Ollisaar tutvustab näitust: „Pallase tekstiiliosakond toob esile erinevaid vaatenurki mängu olemusest. Samas avab väljapanek võimalusi, mida pakub mäng tekstiili mõiste, materjali või tehnikatega – iga eksponeeritud teos avab ühe tahu.

Väljapanekus eksponeeritakse ka tekstiiliosakonna kolmanda kursuse tudengite piltvaibakursusel valminud teoseid, mis käsitlevad mängu erinevaid aspekte ja mängu piire. Mis on mäng? Millised on reeglid? Kas mänguvabadus säilib ka reeglite järgi mängimisel? Kes on mängijad, kas kõik võivad mängida? Kes juhib mängu? Autorid lahendavad teemat tulenevalt oma mängu- ja elukogemustest.“

Näitusel osalevad: Gerly Eisenschmidt, Brigita Kasemets, Johanna Mauer, Merily Mikiver, Marion Mölder ja Kristiina Saaron.

Tööde valmimist on juhendanud prof Aet Ollisaar, kelle gobeläänide näitust „Ootan sind koju” saab Eesti Rahva Muuseumi A-fuajees külastada kuni 15. maini.

Pallase tekstiiliosakonna näitust „Kes juhib mängu?“ saab vaadata Tartu Ülikooli raamatukogu III korruse puhkealal 2. juunini.