Utoopia Saatkonna saadiku vastuvõtt saatkonna ruumides: saadik Cloud Circuit (Kanada)

Kolmapäeval, 10. mail kl 21.00 Utoopia Saatkonna saadiku vastuvõtt saatkonna ruumides Rüütli tänava ja Raekoja platsi nurgal

Saadik Cloud Circuit (Kanada).

Utoopia Saatkond on ruumi- ja mõtteeksperiment, mille uks Raekoja platsi ja Rüütli tänava nurgal on avatud 8.—13. maini kirjandusfestival Prima Vista ja Tartu 2024 Euroopa Kultuuripealinna programmi raames.

Utoopia Saatkond on positiivse ebakindluse, julge mõtte ja taltsutamatu kujutlusvõime kaitseala. Kohtumispaik luuletajatele, kes mitte kunagi ühtegi luuletust ei kirjutaja neile, kelle jaoks kirjutamine on elamise ainuvõimalik vorm, vagabundidele, kes on teel uutesse homsetesse ja arheoloogidele, kelle kühvlid kaevavad tuleviku liiva. Utoopia Saatkond pakub ruumi ideedele, mis on ehk liiga metsikud, et sobida pika ja kuulsusrikka ajalooga ajalehtedesse, liiga lennukad, et kõlada poliitikute õlitatud huultelt, liiga poeetilised, et leida lugejaid interneti hämarais olmekoopais, kuid ometi liiga ilusad, liiga valusad ja liiga olulised, et need sõnastamata jätta.

Alates 8. mai õhtust kuni 12. mai viimaste tundideni kõlab Utoopia Saatkonnas 5 kõnet ja 550 sõnavõttu igatsusest teistsuguse olemise järele. Viis kõnet, mis avavad igal õhtul kell üheksa ukse piirideta kujutluste maailma, peavad Mehis Heinsaar, Maarja Pärtna, Cloud Circuit, Hans Platzgumer ja Clara Amaral.

550 sõnavõttu lausuvad inimesed – kirjanikud ja kohtunikud, luuletajad, tudengid ja õpetajad, metsavahid ja ärimehed, toimetajad, kriitikud, aktivistid, arhitektid, näitlejad ja maadeavastajad, eksinud, unustatud, kuulsad ja kuulsusetud, akadeemikud ja akadeemiatud –, inimesed, kes otsivad teed läbi sellesama udu ja vaatavad samasse päikesesse, mis paistab meile kõigile.

Utoopia Saatkonna loovad kontseptualistid ja lavastajad Jan Teevet ja Oliver Issak ning kunstnikud Taavi Teevet, Erle Nemvalts ja Giulia Lanza. Saatkonna projektijuht on Lisanna Lajal.

Projekti kohta saab rohkem lugeda Utoopia Saatkonna kodulehelt.