Heategevusprojektid

Heategevuslik sotsiaalprojekt

Prima Vista iga-aastase programmi osa on juba aastaid olnud heategevuslik sotsiaalprojekt, mida korraldatakse koostöös kirjastustega.

Kui eelmisel aastal täiendati heategevusliku projekti raames Tartu Ülikooli Kliinikumi laste -ja noorukite vaimse tervise keskuse raamaturiiuleid, siis tänavuse projekti eesmärk on koguda raamatuid puuetega inimestele. Tahame, et raamatute valik oleks ka neile senisest laiem ja raamatute lugemise näol oleks neil mõnus ajaveetmise võimalus.

Raamatuid sotsiaalprojekti toestuseks on tänaseks annetanud paljud Eesti kirjastused. Sel aastal aitab lööb kaasa ka raamatutuba Fahrenheit 451. Raamatute üleandmine Puuetega Inimeste Kojale toimub 07. mail Prima Vista raamatulaada raames.

Heategevuslik ettelugemisprojekt

Tänavuse festivali raames toimub heategevuslik ettelugemisprojekt, mis soovib soovib kinkida lastele aega ja elamusi parimate raamatute seltsis. Aprillikuu kolmel päeval lähevad kaks Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonna töötajat (Anu Amor-Narits ja Kirsti Läänesaar) külla Tartu Perekodu Käopesa ühte peremajja, et kinkida lastele mõnus õhtupoolik. Võtame kaasa põnevad lasteraamatud, loeme-jutustame jutte, mängime mänge ja meisterdame midagi toredat.