Ühistantsuprojekt

Tantsuprojekt toimub Prima Vista festivali raames esmakordselt. Seda korraldama inspireeris meeskonda eelkõige selleaastane teema “Inimese varjud”. Nii oodataksegi 8. mail ühistantsus “Vihurimäe” osalema kõiki tantsuhuvilisi.

Kirjandusfestivalil on alati räägitud, kuidas kirjandus on inspireerinud teisi kunstiliike, olgu selleks siis kino, teater või muusika. Tants on seni tahaplaanile jäänud, kuigi mitmed tuntud teosed (näit. “Pähklipureja”) on just kirjandusest oma alguse saanud.

Kate Bushi debüüt “Wuthering Heights” sai tõuke Emily Brontë romaanist “Vihurimäe”, laul kogus kiiresti populaarsust ja videos olnud tantsusammud muutusid ikooniliseks. 2013. aastal toimus Brightonis Kate Bushi ja “Vihurimäe” auks esimene suurem ühistantsimine, aasta-aastalt on tantsijaid ja kohti juurde tulnud, tavapäraselt tantsitakse seda juuli teisel laupäeval, aga mõnel pool mõnel põhjusel ka mõnel muul päeval. Meie tantsime seda oma festivali eelviimasel päeval.

Laulust on tegelikult kaks ametlikku video-versiooni, valge kleidiga ja punase kleidiga. Prima Vista ühistantimise aluseks oleme valinud punase kleidiga versiooni.

Kõik, kes armastavad tantsu ja liikumist, on oodatud 8. mail meiega ühinema – kaasa tantsima või kaasa elama! Pange selga midagi punast ja tundke ühistantsimise rõõmu ning lugege enne või pärast raamat ka läbi 🙂