„Esimese sammu” kirjanduspreemia laureaat on Jane Leinfeld

Pressiteade
24.04.2023
Kirjandusfestival Prima Vista

Raamatu ja roosi päev 2023. Foto: Uku Peterson


Kirjandusfestival Prima Vista eelsündmusena anti juba seitsmeteistkümnendat aastat järjest raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil üle kirjanduspreemia „Esimene samm”. Preemia suurus on 600 eurot. Läinud aastal perioodikas ilmunud ilukirjandusliku debüüdi preemia pälvis Jane Leinfeld Värske Rõhus avaldatud proosaloomingu eest. Leinfeldi looming võlus žüriid oma kaaluka üldistusjõulisusega, lisaks valdab autor nii kirjelduse loomist kui ka loo edasi andmise oskust.

Tänavusele „Esimese sammu” konkursile esitati kokku 28 statuudile vastavat kandidaati ehk mõnevõrra rohkem kui tavaliselt, arvuliselt oli luule- ja proosadebüüte enam-vähem võrdselt. Laekunud tekstid nägid 2022. aastal trükivalgust kirjandusajakirjades Värske Rõhk ja Looming.

Žürii koosseisu kuulusid Prima Vista tänavune patroon Mehis Heinsaar, Triin Ploom-Niitra, Anti Saar ning eelmise aasta laureaadid Kelli Kiipus ja Gregor Kulla.

Prima Vista tähistas raamatu ja roosi päeva kirjandusprogrammiga Tartu Kaubamaja Apollo raamatupoes.

Aastal 2007 MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista poolt Tartu Kultuurkapitali juurde loodud kirjanduspreemia „Esimene samm“ abil soovitakse edendada Eesti kirjanduselu. „Esimese sammu“ preemiale saavad kandideerida autorid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on eelmise aasta jooksul perioodikas avaldatud.

Lisaks “Esimese sammu” laureaadi väljakuulutamisele jagasid Tartu Kaubamaja Apollo raamatupoes raamatu ja roosi päeva puhul raamatusoovitusi kirjanikud Mart Kivastik ja Lauri Räpp ning Petrone Print esitles Susanna Veevo raamatut „Minu Iraan“.

Kirjandusfestival Prima Vista toimub 8.–13. maini Tartus ja 6. mail Paides. Kava on leitav aadressil https://kirjandusfestival.tartu.ee/

Lisainfo
Triin Ploom-Niitra
Prima Vista korraldustoimkonna liige
55 680 253
triinploom@hotmail.com