Kunstiprogramm

Prima Vista 2022 MÄNGU PIIRID kunstiprogramm

2022. aasta sisukas kunstiprogramm on väga tihedalt seotud mängu ja mängu piiride eriilmeliste tõlgendustega. Programmi 11 näitust võib tinglikult jagada nelja gruppi.

Esimeses on maalikunstnikud Margus Meinart, värvikesksete õlimaalidega ja Marina Aleksejeva, mustvalgete eksperimentaalsete suureformaadiliste markerijoonistustega. Neile lisanduvad Sirje Petersen ja Pallase maaliosakonna tudengid säravate ja pilkupüüdvate õlimaalidega.

Teises on mängud vormi, materjali ja graafikaga. Skulptor Anne Rudanovski esineb kohaspetsiifilise installatsiooniga, Pallase tudeng Jonna Kubu serigraafia ja ruumilise origamiga ning tema juhendaja Rauno Thomas Moss mustvalgete kollaažidega.

Kolmandas on tekstiilikunst ja tuuakse välja mäng tekstiili mõiste, materjali või tehnikatega. Esinevad Pallase tekstiiliosakonna õppejõud ja tudengid eesotsas Aet Ollisaarega ja nad eksponeerivad teemast inspireeritud mängulisi ja piire kompavaid gobelääne ja tekstiile.

Neljandas on traditsiooniline ühisnäitus, kus esinevad 2021. aastal meie hulgast lahkunud maalikunstnik Ove Büttner figuraalsete õlimaalidega ja graafik Tiit Rammul fotmontaažidega ning Kalli Kalde Dresdenis trükitud litograafiatehnikas graafikaga.

Mängu ja mängu piire käsitlevad kunstnikud läbi erinevate vaatenurkade: semiootilise küsimusena, (mängu)vabaduse vajadusena, ringmänguna, pimesikuna, reeglipärasusena ja reeglite lõhkumisena, inimhinge varjatud kihtidena, figuraalsete maalimängudena … – kõike seda mõjuvas visuaalses vormis.

Näitused on eksponeeritud TÜ raamatukogus ja Tartu Linnaraamatukogus ajavahemikus 26. aprillist maist kuni 2. juunini.

Näitustele toimub neli avamist, kus kunstnikud avavad oma loomingu tausta:

25. aprill 16.00 Kalli Kalde, Ove Büttner ja Tiit Rammul Tartu linnaraamatukogu IV korrus.

28. aprill 17.00 Pallase tekstiilikunsti õppejõud ja tudengid – TÜ raamatukogu III korrus.

29. aprill kl 17.00 Jonna Kubu, Rauno Thomas Moss ja Anne Rudanovski – TÜ raamatukogu II korrus.

9. mai kl 17.30 Margus Meinart, Marina Aleksejeva, Sirje Petersen ja Pallase maaliosakonna tudengid – TÜ raamatukogu II korrus.

Lisaks on kunstiprogrammis kaks tänavakunsti ja kahte Tartu linnaosa tutvustavat jalutuskäiku: „Supilinna lood ja värvid“ ning „Karlova tänavakunsti ja ajaloo jalutuskäik“. Osalemine on tasuta eelneva registreerimise alusel. Jalutuskäike juhivad Talvi Põldma ja Anna Leena Neering Pseudo Toursist. Eelnevate Pseudo Toursi jalutuskäikudega tutvumine: https://www.facebook.com/pseudotours/.

7. mail toimub ühepäevane „Ühe poognalise köite valmistamise töötuba“ TYPAs, mida juhendab USA professor Joel Freeman inglise keeles. Osalemine on tasuta, maksimaalselt 6 inimest ja eelneva registreerimise alusel charlotte@typa.ee.

Tulge vaatama ja osalema Prima Vista inspireerivas kunstiprogrammis „Mängu piirid“!

Kontaktinfo: Edith Hermann, telefon: 5661 2608, edith.hermann@pallasart.ee