„Esimese sammu” preemia laureaat on selgunud

Maryliis Teinfeldt. Foto: erakogu

Kirjandusfestival Prima Vista eelsündmusena anti juba viieteistkümnendat aastat järjest raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil üle kirjanduspreemia „Esimene samm”. Preemia suurus on 500 eurot. Prima Vista tähistas raamatu ja roosi päeva Utoopia raamatupoes ning Kogo galeriis toimunud veebisaatega, mis on nähtav Prima Vista Facebooki lehel ja Youtube’is.

Läinud aastal perioodikas avaldatud ilukirjandusliku debüüdi eest pälvis preemia Maryliis Teinfeldt. Tema looming ilmus ajakirjas Värske Rõhk ning köitis žürii tähelepanu isikupärase omailma ja paigatunnetusega, kus veenvalt tempereeritud pillav sära ja toores ilu. Lisaks kasutab Teinfeldt oma luules kodust kadrina murrakut.

Tänavusele „Esimese sammu” konkursile esitati kokku 17 statuudile vastavat kandidaati, nende seas mitu tähelepanuväärset luule- või proosadebüüti. Laekunud tekstid nägid 2020. aastal trükivalgust väljaannetes Värske Rõhk, Vikerkaar ja Müürileht.

Žürii koosseisu kuulusid Prima Vista tänavune patroon Øyvind Rangøy, Eda Ahi, Krista Ojasaar, Triin Ploom-Niitra ning eelmise aasta laureaat Liisa Mudist.

Aastal 2007 MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista poolt Tartu Kultuurkapitali juurde loodud kirjanduspreemia „Esimene samm“ abil soovitakse edendada Eesti kirjanduselu. „Esimese sammu“ preemiale saavad kandideerida autorid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on eelmise aasta jooksul perioodikas avaldatud.

Tartu kirjandusfestival Prima Vista lükkub ka sel aastal septembrikuusse ja toimub uue kava järgi 20.–25. septembrini.

Lisainfo

Triin Ploom-Niitra

Prima Vista korraldustoimkonna liige

55 680 253

triinploom@hotmail.com