Otsi kohta, kust sa saad

Pressiteade 9.09.2021

Foto: Kadi Kass

Kirjandusfestival Prima Vista kutsub 9.–12. klassi õpilasi osalema veebipõhises kirjanduslikus infootsingumängus „Otsi kohta, kust sa saad” 13.–20. septembrini.

Infootsingumängu korraldaja Kadi Kass: „Üks olulisemaid võtmeid nii olevikus kui tulevikus toimetulekuks on olulise info leidmine ja selle mõistlik rakendamine. Teadmised ja informatsioon on tulevikukuld ning kunst seisneb olulise teabe ülesleidmises internetis olevast infoküllusest.”

Veebimängu „Otsi kohta, kust sa saad” eesmärgiks ongi tutvustada info leidmise võimalusi erinevatest andmekogudest. Küsimuste ja ülesannete lahendamiseks ei piisa Google’st või Vikipeediast, vaid mäng suunab noori laiendama oma otsinguoskusi ka erinevates andmebaasides ja suurendab seega õpilaste infopädevust.

Kirjandusfestival Prima Vista eelüritus „Otsi kohta, kust sa saad“ ootab noori kirjanduslikule otsirännakule siin lingil.

Infootsingumängus saab osaleda üksi, sõbra või terve klassiga. Parimate vahel loositakse auhinnad ja kutsutakse lõpuüritusele  25. septembril kl 15.30 raamatutoas Fahrenheit 451°.

Kirjandusfestival Prima Vista toimub Tartus 20.- 25. septembrini. Rohkem infot festivali kodulehel: https://kirjandusfestival.tartu.ee/

Lisainfo:

Kadi Kass

Prima Vista Infootsingumängu projektijuht

otsikohta@gmail.com

55690948