Filmiprogramm Tartu Elektriteatris

Kirjandusfestival Prima Vista raames linastub Tartu Elektriteatris kolm imepärast filmi ning Anu Auna filmi  „Vetekõndija” eriseanss, kus kohtutakse ka filmitegijatega.

Esmaspäeval, 8. mail kell 20.00

„Fitzcarraldo” (1982)

Kui koostatakse edetabeleid maailma kõike hullumeelsematest filmiprojektidest, on Werner Herzogi „Fitzcarraldo” õigustatult alati selles loetelus. Carlos Fitzcarraldo oli Peruu päritolu hulljulge kummiparun, kes otsustas vedada jõelaeva läbi ürgmetsa, et pääseda ligi kautšukipuudele. Ja Werner Herzog tegi loomulikult sama, kui asus seda lugu üles filmima. 300 tonni kaaluv aurulaev tiriti indiaanlaste abiga läbi džungli, ning filmi peaosatäitja Klaus Kinski märatses ja raevutses kogu võtteperioodi vältel, ähvardades lõpuks režissööri ära tappa. Pole siis ime, et filmimisel osalenud kohalikud indiaanlased pakkusid end näitlejat maha lööma, et saaks võtted lõpule viia. „Fitzcarraldo” on pöörane ja omamoodi südamlik film suurtest unistustest, visadusest ja ooperi rahutoovast väest.

Film linastub saksa, hispaania ja itaalia keeles eestikeelsete subtiitritega.

NB! Pilet 4€. Pileteid saab osta siit: https://elektriteater.ee/filmid/fitzcarraldo/

Kolmapäeval, 10. mai kell 19.00

Anu Auna filmi  „Vetelkõndija” eriseanss

Luuletaja Kristiina Ehinist kõneleva filmi „Vetelkõndija” eriseanss, kus kohtutakse ka filmitegijatega. Anu Auna ja Kristiina Ehiniga vestleb ERRi kultuuriajakirjanik Tõnu Karjatse.

„Vetelkõndija” on film naiseks olemisest, jutustatuna läbi armastatud poetess Kristiina Ehini elu ja loomingu. Tema ausad, ilusad ja valusad jagamised avavad meile, millistest kogemustest on ta pidanud läbi tulema, et kasvada selleks naiseks ja poeediks, kellena me teda täna tunneme. Ükskõik kui muinasjutuline filmi peategelase elu ja isiksus kõrvaltvaatajale paistab,  aimavad vaid vähesed, kuidas ta ise selle muinasjutu enda elus reaalsuseks on loonud. See film puudutab paljude vaatajate südameid. Naised leiavad siit kindlasti rohkelt äratundmist, meestel  aitab see ehk paremini mõista õrnema soo hingeelu.

Filmis on teemasid, mida Kristiina nõustus esmakordselt jagama alles „Vetelkõndija” võtetel.

Koos Kristiinaga on kinolinal ka abikaasa Silver Sepp, ema Ly Seppel-Ehin, õde Eliisa Ehin, ansambel Naised Köögis ja paljud teised.

NB! Pilet 6€. Pileteid saab osta siit: https://elektriteater.ee/filmid/vetelkondija/

Laupäeval, 13. mail kell 17.00

„Võlur Oz” (1939)

L. Frank Baumi samanimelisel romaanil põhinev „Võlur Oz” on fantaasiafilm pisitüdruk Dorothyst, kes satub oma koera Totoga eksikombel võlumaailma. Et koju pääseda, tuleb Dorothyl ja Totol leida tee võimsa Võlur Ozini. Oma teel kohtavad sõbrad mitmeid veidraid tegelasi. Esialgu kassatulu poolest põrunud film pälvis kaks Oscarit ning on tänaseks kujunenud üheks läbi aegade enim vaadatud ja popkultuuri mõjutanud linateoseks. „Võlur Oz” on ka üks väheseid filme, mis on kantud UNESCO maailma mälu registrisse.

Film linastub inglise keeles eestikeelsete subtiitritega.

NB! Pilet 4€. Pileteid saab osta siit: https://elektriteater.ee/filmid/volur-oz/

Laupäeval, 13. mail kell 19.15

„Imeline parun Münchhausen” (1962)

Rudolf Erich Raspe lugudel põhinev pöörane fantaasiafilm  Imeline parun Münchhausen” on visuaalselt lummav jutustus legendaarsest praalijast, kelle uskumatud seiklused viivad teda Vene-Türgi sõtta, valaskala kõhtu, kuule ja kaugemalegi. Filmi režissööriks on legendaarne Tšehhi trikimeister Karel Zeman, keda on tema uuendusmeelsuse, tehnoloogilise leidlikkuse ning piiramatu fantaasialennu tõttu võrreldud tihti fantaasiakino vanaisa George Méliès’iga.

Film linastub tšehhi keeles eestikeelsete subtiitritega.

NB! Pilet 4€. Pileteid saab osta siit: https://elektriteater.ee/filmid/imeline-parun-munchhausen/