Algab konkurss kirjandusauhinnale „Esimene samm“


Kirjandusauhinnale „Esimene samm” oodatakse kandideerima kõiki autoreid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on trükiajakirjanduses avaldamist leidnud 2022. aasta jooksul.

2022. aastal pälvisid preemia Kelli Kiipus (fotol) ja Gregor Kulla, esimene neist Värske Rõhus avaldatud luuletuste ja teine proosaloomingu eest.  Foto: Uku Peterson

Preemiale saavad kandidatuuri esitada autorid ise ja/või vastavate meediaväljaannete toimetajad. Kandideerimiseks või kandidaatide esitamiseks tuleb saata vabas vormis avaldus koos autori kontaktandmetega ja koopia avaldatud tekstist ühes ilmumisandmetega. Vajalikud materjalid saata e-postiga eks@kirjandus.ee või tavapostiga Eesti Kirjanduse Seltsi (Tartu Kirjanduse Maja, Vanemuise 19, Tartu 51003) märgusõna „Konkurss „Esimene samm”” all. Tööde esitamise tähtaeg on 10. märts 2023. Preemia suurus on 600 eurot ja see makstakse välja Tartu Kultuurkapitali kirjandusfestival Prima Vista fondist.

Otsuse auhinna määramise kohta teeb 5-liikmeline žürii, mille koosseisu kuuluvad tänavune Prima Vista patroon Mehis Heinsaar, Triin Ploom-Niitra, Anti Saar ning eelmise aasta laureaadid Kelli Kiipus ja Gregor Kulla.

Preemia antakse võitjale pidulikult üle 23. aprillil, rahvusvahelisel raamatu ja roosi päeval aset leidval Prima Vista eelüritusel. Kirjandusfestival Prima Vista toimub tänavu 8.–13. maini Tartus ja 6. mail Paides.

Täpsem info:
Triin Ploom-Niitra
Kirjandusfestival Prima Vista korraldustoimkonna liige
Tel 5568 0253
E-post triinploom@hotmail.com