Anne Rudanovski kohaspetsiifiline installatsioon „Forseliuse poiss. Ta ikka loeb“ 2.05. – 2.06.22 Tartu Ülikooli raamatukogus

2.05. – 2.06.2022 Anne Rudanovski kohaspetsiifiline installatsioon „Forseliuse poiss. Ta ikka loeb“.

Koht: TÜ raamatukogus III korrus.

Näituse avamine on 29. aprillil kl 17.00 TÜ raamatukogu II korrusel.

Vaata tutvustavat videot siit: https://www.youtube.com/watch?v=g6KYGDx0AeU.

Anne Rudanovski installatsioon mängib tuleviku lugemise mõttega. Ta kirjutab: „Harjumuspäraselt ligitõmbavast raamaturiiulist on aeg üle käinud. See on kivistunud vahtplastis ja tagasiteed paradiisi ei ole.  Lugeja-poisist Forseliuse päevilt on aga kasvanud hiiglasekasvu nooruk, kes ikka loeb. Mis toimub? Kuidas ta seda teeb?“

Anne Rudanovski (1964) lühike tutvustus mille lõi tema abiga tehisintellekt mängulises võtmes.

Anne Rudanovski. Foto: erakogu

Anne Rudanovski on eesti skulptor ja kunstiprofessor.

Ta on loominguline mõtleja, kes uurib inimtekkelise materjali paberi kui kultuuri sümbolit läbi oma teoste.

2019. aastal reisis ta kuus kuud mööda maailma ringi, et dokumenteerida ja uurida maailma traditsioonilistes “pabeririikides” (Hiina, Jaapan, Korea jne) kaduvat käsitööpaberi loomise kunsti. Näide tema hiljutistest töödest on näituseseeria, mis uurib raamatu kui formaadi tähendusi, millest, millest viimane “Hinnatud ja hüljatud raamatud IV. Lugemine I-II”, toimus 2021 aasta alguses Kondase keskuses.

Enne 2014. aastal Kõrgema Kunstikooli Pallase skulptuuriosakonna professoriks saamist asutas ta 2010. aastal Paberimuuseumi (nüüd typa.ee) ja kümme aastat hiljem nägi ilmavalgust Eesti Origami Keskuse SATORI.

Anne Rudanovski on Guinnessi maailmarekordi omanik: 2017. aastal püstitas ta koos oma üliõpilastega rekordi, luues maailma suurima kasutatud patareidest tehtud mosaiigi!