Aime Hansen (Eesti)

Aime Hansen on kirjanik, performance kunstnik ja visuaalne kunstnik. Ta on avaldanud proosa-  ja luuleraamatuid, esinenud paljudel üritustel ja festivalidel, pannud välja näitusi. Hariduselt TÜ lõpetanud keeleteadlane. Seekord esineb ta Insomniathoni kavas teatraalse lavaluulega.

Aime on juba pikemat aega kirjutanud ja esitanud story-telling stiilis teatraalset lavaluulet nii eesti kui inglise keeles. Luuletused on stseenid, mitmesuguste tegelaste monoloogid ja dialoogid. Luule-etenduse käigus tegelased muutuvad kolmemõõtmeliseks, luuletaja ise mängib oma karaktereid.  Insomniathoni kavas astuvad lavale näiteks Kahtlane Härra Professor, Otsekohene Naabrinaine, Globe Teatri näitleja George, Viisakas Tulnukas jt. Selle kava jaoks on Aime valinud humoorikad luuletused.

Aime arvab et osalemine Londoni lavaluule maailmas on tema praegust luulestiili suuresti mõjutanud. Teisalt on tema praegune luule inspiratsiooni saanud muistsetest kultuuridest (Egiptus, Sumer jne), lapsepõlve mälestustest ja elu müsteeriumidest. Aime luule tõsisemat poolt võib kogeda luuleraamatus “Ma olin mereingel” ( 2011).  Aime proosat iseloomustavad jooned on  visuaalsus, armastus müstika ja põnevuslugude vastu ning mõjud erinevatest kultuuridest üle maailma. Proosaraamatud: “Jaipur-Delhi-Himaalaja: reisikohvrist leitud lood”(2009, novellikogu, pälvis kirjanduspreemia), “Eestlasena Londonis: kübar jalas, saabas peas” (2011, reisiraamat ) ning “Uus-Meremaa sõnas ja pildis” (2011, reisiraamat ).

Raamatud inglise keeles : “Coffee morning with angels”, (2018, luulekogu)
“Maagilised peeglid /Magic Mirrors”, (2019, kahekeelsete tekstidega kunstiraamat ).
Loomeisiku kontakt: globaltraveller678@gmail.com

Aime esineb Insomniathoni kavas laupäeval, 11. mai õhtul humoorika teatraalse luule kavaga inglise keeles.

Foto: Aime Hansen
Aime Hansen

Insomniakaton III