Igor Kotjuh

Foto: Dmitri Kotjuh

Igor Kotjuh on luuletaja, tõlkija, kirjastaja, kirjandussündmuste korraldaja. Võrus sündinud ja õppinud, astus ta Tartu ülikooli eesti keele ja kirjanduse erialale. Tallinna ülikoolis kaitses ta kirjanduskriitika magistritöö. Kotjuh on kirjandusühingu „Воздушный змей“ (Tartu, 20032006) asutajaliige, samuti kirjastuse Kite ja kirjandusportaali oblaka.ee asutaja ja peatoimetaja. 

Viie luulekogu autor, neist kolmele anti Kultuurkapitali preemia parima venekeelse teose eest, sealhulgas 2020. aasta detsembris ilmunud „The Isolation Tapes: Luuletused ja märkused“. Autori luuletused on tõlgitud 20 keelde. 

Eesti Kirjanike Liidu liige Igor Kotjuh on Boriss Baljasnõi tabava märkuse kohaselt „vene kirjanikest kõige eestlasem ja eesti kirjanikest kõige venelasem autor“. Ta kirjutab eesti ja vene keeltes, kuid Eestis esineb peamiselt eesti keeles. Festivalil Prima Vista loeb Igor Kotjuh oma luuletusi erinevatest raamatutest, vastab filoloog Timur Guzairovi küsimustele ja viib läbi loomingulist töötuba „Kuidas teha luulet?“. See on esimene nii täielik ja üksikasjalik autori venekeelne etteaste viimase kümne aasta jooksul.