Joelle Taylor (Ühendkuningriik)

Joelle Taylor on auhinnatud luuletaja, näitekirjanik ja kriitik. Ühendkuningriigi kunagise slämmluule tšempionina rajas ta 2001. aastal üleriigilise noorte luuleprõmmu võistluse nimega SLAMbassadors – tegemist on pikima ajalooga praegu tegutseva noorte slämmluule meistrivõistlusega Euroopas. Lisaks ilukirjanduslikule ja performatiivsele tegevusele viib Taylor läbi loovkirjutamise töötube ja esinemisoskuste meistriklasse ning võõrustab Londoni luule- ja muusikaklubi nimega Out-Spoken.

Tema sulest on ilmunud neli luulekogu ja üks romaan. Taylori viimane luulekogu, „C+NTO & Othered Poems” võitis 2021. aasta T.S. Elioti auhinna ning seda käsitles BBC Radio 4 kunstidokumentaal „Butch”. Pärast arvukate auhindade võitmist viis luulekogu Joelle Taylori Austraalia tuurile, mis kulmineerus esinemisega Sydney ooperiteatris 2022. aasta märtsis. Lisaks sai Taylorist Queenslandi Luulefestivali digiresident-poeet 2023. aastaks ning teos adapteeritakse peatselt ka teatrilavadele.

Taylor on varemgi Eestit väisanud, Prima Vistal astus ta esmakordselt üles 2018. aastal, mil TarSlämmi juhte Sirel Heinloo küsis temalt Õpetajate Lehe intervjuus, kuidas ta luuleni jõudis. „Kirjutamine on hingamisest ja söömisest vaid sammuke edasi. See on minu jaoks hädavajalik ellujäämise kunst. Alguses kirjutasin ma selleks, et endast aru saada, et anda tunnistust iseendale. Nüüd kirjutan ma, et olla tunnistajaks maailmale,” vastas Taylor.

http://www.joelletaylor.co.uk/

Foto: Joelle Taylor
Joelle Taylor

TarSlämmi finaal, külalisesineja Joelle Taylor (Ühendkuningriik)

Insomniakaton III