Illustraator Joanna Concejoga seotud näitused, jalutuskäik ja haridusprogramm

Foto: Joanna Concejo
Joanna Concejo

Illustraator Joanna Concejoga seotud näitused, jalutuskäik ja haridusprogramm
Avamised TÜ raamatukogus, Tartu linnaraamatukogus ja Mänguasjamuuseumis toimuvad
7.05 kl. 13.00 toomkiriku varemete juurest algava jalutuskäigu raames.


22.04. – 2.06.2024
Joanna Concejo illustratsioonide näitus „See on minu maailm I. Tähendamissõnad Joanna Concejo illustratsioonis”
Koht: TÜ Raamatukogu II korrus vasakpoolne koridor

Poolas üleskasvanud ja kunstihariduse saanud kosmopoliitne ja rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik on illustreerinud sealhulgas Olga Tokarczuki kõikide raamatute kaaned ning koos temaga loonud 2 pildiraamatut. Ühine raamat „Kaotatud hing“ pärjati Bolognas Ragazzi preemiaga ja 2023. a. Tallinna VII illustratsioonitriennaalil grand prix’i ga. Väljapanekul on lisaks illustratsioonidele ka raamatud. Sealhulgas äsja eesti keelde tõlgitud ja Adam Mickiewiczi Instituudi ja Eesti Rahva Muuseumi poolt välja antud „Kaotatud hing“ ning poolakeelsed raamatud „Härra Ei Keegi“ ja „Meri“. Kõiki neid teoseid ühendab tähendamissõnalaadne stilistika. Need raamatud on mõeldud täiskasvanule, kelles peitub endiselt laps ja lapsele, kelles juba elab täiskasvanu.

19.04. – 18.05.2024
„See on minu maailm II. Muinasjutud Joanna Concejo illustratsioonis“
Koht: Tartu linnaraamatukogu, II ja III korruse fuajee

Näitusel on Joanna Concejo poolt illustreeritud raamatud, mis on oma koha leidnud maailma muinasjuttude kunstipärandi laekas: „Metsluiged“ ja „Punamütsike“.

17.04. – 16.06.2024
„See on minu maailm III. Elumäng Joanna Concejo illustratsioonis“
Koht: Tartu Mänguasjamuuseumi koridori galerii.

Näitusel on vaid ühe, kuid see-eest nii sisu kui vormi poolest erakordselt mängulise raamatu illustratsioonid. Marek Bieńczyki elumängu lahtiseletavas jutustuses „Prints maiuste kohvikus“ peavad dialoogi Prints ja Kaktusepreili. Joanna Concejo teos on leporello köites, 6 meetri pikkusel volditud paberiribal, täidetud peente illustratsioonidega, millest kiirgab eriline huumorimeel.
Sissepääs, väjaspool Prima Vista raames korraldatud esitlusi, on muuseumi piletiga.


Seoses illustraator Joanna Concejo Tartusse tulekuga jätkub programm pärast festivali:

16.05.2024 „Rännak läbi Tartu Joanna Concejoga”

12.00-14.00 näituste “See on minu maailm – Joanna Concejo illustratsioonid” I, II, III külastus algab Tartu linnaraamatukogus, Kompanii 3/5, seejärel suundutakse Tartu Mänguasjamuuseumi ja lõpuks TÜ Raamatukokku. Joanna Concejo giidituuri on kunstniku juhendamisel sisse põimitud tegevused – järjehoidja meisterdamine, Poola herbaariumi istutamine, elava pildiraamatu loominguline esitlus. Oodatud on muuseumi- ja raamatukogutöötajad, kunstiõpetajad ning illustratsiooni ja pildiraamatute huvilised.

16.00-18.00 Kohtumine Joanna Concejoga Tartu Mänguasjamuuseumi mängutoas. Illustraatori loomingulise teekonnaga tutvumise juurde kuulub ka lemmikkoogi valmistamine ja selle maitsmine. Vajalik registreerimine kuni 15.05 aadressil marge@mm.ee

19.00- 20.30 Olga Tokarczuki ja Joanna Concejo unejutt „Kaotatud hing” üllatuseinejatega ning raamatu esitlus raamatupoes Biblioteek (Aparaaditehas). Illustraator jagab autogramme.

17.05. – 16.06.2024 interaktiivne kunstinäitus „Tuleb endale mingi oma koht leida, maha istuda ja oodata. Joanna Concejo hinge otsingud illustratsioonis“ Eesti Rahva Muuseumis.

10.00 – 12.00 Joanna Concejo illustratsiooni meistriklass „Illustratsioon – kuidas seda alustada?“ ERMis, osalejate maksimaalne arv on 20 ja vajalik eelregistreerimine ERMi kodulehel https://www.erm.ee/et/concejo-meistriklass . Osalejatelt eeldatakse kunsti baasharidust.

12.15 näituse avamine ERMis

Foto: Kaotatud hing, raamatukaas
Kaotatud hing, raamatukaas