Kirjandusfestival Prima Vista võtab osa rahvusvahelise ühenduse Versopolis veebifestivalist

23.–30. aprillini toimub mitmesugustes veebikanalites rahvusvaheline kirjandussündmus Festival of Hope, mille algatas luuleplatvorm Versopolis. Festivalil on esindatud enam kui 50 festivali ja kirjandusorganisatsiooni üle kogu maailma, teiste seas ka Tartu rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista, panustades programmi videokokkuvõttega möödunudaastase festivali ühet suursündmusest, 24-tunnisest katkematust kultuuriprogrammist „Insomniakaton“ (Insomniacathon).

„Insomniakatoni“ algatas kirjanduslinna kevadine välisresident, ameerika luuletaja Ron Whitehead. Maratoni mõõtu ettevõtmine sai Eestis teoks esmakordselt, tõi Tartu Kirjanduse Majja kokku rohkelt publikut ning pakkus väga erinevat laadi kogemusi. Muuhulgas hõlmas programm Aristophanese tõlkimise avatud töötuba, Ron Whiteheadi ja Andy Willoughby seminari biitkirjandusest, raamatuesitlusi ning nii eesti kirjanike kui ka väliskülaliste esinemisi.

Programmi haripunktiks oli ligi kaks tundi kestnud improvisatsiooniline koostöökava pealkirjaga „Ootamatu koostöö“, mis põimis luulet ja muusikat ning kus osalesid Ron Whitehead, Andy Willoughby, Kalle Niinikangas, Amir Darwish, Kaisa Ling, Aapo Ilves, Vahur Afanasjev ja Ellips, Steve Vanoni, Gunnar Ragnarsson, Eerik Kokk ning Erki-Andres Nuut.

Video, mille filmis ja toimetas Marie Vabamägi, pakub kollaaži just selle ühisimprovisatsiooni elavaimatest hetkedest ning esilinastus täna, 27. aprillil Festival of Hope programmi osana kirjanduslinna Tartu Youtube’i kanalil.

Videot saab vaadata siin: https://www.youtube.com/watch?v=72WRxBtapRA