Kirjandusfestivali Prima Vista partnerlinna päev on 6. mail Paides

Pressiteade

18. aprill 2023
Kirjandusfestival Prima Vista


Tartu rahvusvaheline kirjandusfestival Prima Vista toimub 2023. aastal 8.-13. maini. Kahekümnendat sünnipäeva tähistava festivali teemaks on sedapuhku “Soovida võimatut” ning patrooniks kirjanik Mehis Heinsaar. Tartu kirjandusfestival jätkab traditsiooniks saanud väljasõite teistesse Eestimaa linnadesse, mis saavad festivali partnerlinnana nõnda kirjanduspeost osa. Sel aastal on partnerilinnaks Paide ning 6. mail oodatakse kõiki Paide Muusika- ja Teatrimajja, kus päevajuht on 2022. aasta raamatusõber Kai Väärtnõu.

Kirjandushuvilisi ootavad raamatulaat, raamatuesitlused, luule-, loome- ja muusikatunnid.  Esineb Eesti Luuleprõmmu 2022. aasta meister Mari-Liis Müürsepp. Kujutlusvõimet aitavad rikastada Wittensteini tegevusmuuseum ja Paide teatristuudio ning kõige väiksemad on oodatud vaatama Miksteatri lavastust “Võti”. Õhtul kell 18 on võimalik kohtuda huvilistel Prima Vista patrooni Mehis Heinsaare ja kirjanike Lauri Sommeri ning Kristel Mägediga.  Pärast seda loovad meeleolu Dr Ormusson (Igor Kotjuh) ja eksperimentaalne luule- ja helirühmitus Cloud Circuit Kanadast.

Sündmused on kõigile tasuta (välja arvatud Miksteatri etendus).

Prima Vista partnerlinna päeva toetavad Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp, PAMT, Wittensteini tegevusmuuseum ja Järvamaa Keskraamatukogu.
Vaata lähemalt kogu programmi: https://pamt.ee/events/kirjandusfestival-prima-vista/.
Rohkem infot: https://www.facebook.com/events/1220110768633574 või Jane Kiristaja – Järvamaa Keskraamatukogu direktor, janekiristaja@raamat.paide.ee, 55915330

Täpsemat infot Prima Vista  kava ja esinejate kohta  festivali kodulehel:
https://kirjandusfestival.tartu.ee/

Teate edastas:

Katrin Tegova

Prima Vista kommunikatsioonijuht
siirijaviivi@gmail.com