Kõrgema Kunstikooli Pallas 3. kursuse tekstiiliosakonna tudengite gobelääninäitus „Homme?“ 3.05.–2.06.2024

Foto: Maria Emilia Kiisler- tekstiilinäitus
Foto: Sofia Lanman

3.05.–2.06.2024 Kõrgema Kunstikooli Pallas 3. kursuse tekstiiliosakonna tudengite gobelääninäitus „Homme?“
TÜ raamatukogu III korruse tudengite söögitoas ja koridoris
Avamine: 2.05 kl 16.00

Näitusel esinevad: India Maria Emilia Kiisler, Sofia Lanman, Brigitte Mihkelson, Kristiin Kuuslap. Väljapanekut täiendavad tööd osakonna metoodilisest fondist.
Tööd on valminud piltvaibakursuse raames, tööde valmimist juhendas ja näitust kureeris Pallase tekstiiliosakonna professor Aet Ollisaar.
Elu on loomulikult tsükliline. Me kogeme tõuse ja langusi, õnnestumisi ja ebaõnnestumisi. Kuid aeg aitab näha, et minevikul ei ole lõplikku mõju meie tulevikule. See võimaldab taastuda ning edasi liikuda, hoolimata tehtud vigadest. Kõigil on võime kohaneda ja areneda, kui lubame ajal end juhtida. Aeg paneb mõistma, et oluline pole mitte ainult praegune hetk, vaid ka see, mis ees ootab. Kõik, mis meid puudutab, on ajutine ja mööduv. See annab lootust ja julgustab vaadata parema tuleviku poole. Helge ja ilus tulevik ei ole garanteeritud. Sõltumata püüetest, võib tulevik tuua midagi ootamatut, isegi katastroofilist. Düstoopiline tulevik aga innustab olevikulist vastuhakku. Keegi tegelikult ei tea, mis meid ees ootab. Homme? Ülehomme? Kohtume siis, kui homme on käes.
Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna 3. kursuse tudengid mõtisklevad, mida tulevik tuua võiks. Nad uurivad, milline on olevik, kus on hea elada või siis hoopis väga halb elada. Kas head tulevikku on üldse loota ning kas sellest unistada on mõistlik? Kas lootus on juba surnud või peidab ta ennast lihtsalt hästi? Näitusel on eksponeeritud nelja noore kunstniku tulevikulised piltvaibad erinevatest düstoopiatest, utoopiatest ning karmist helgest olevikust.