Pallase maaliosakonna tudengite ja juhendaja Sirje Peterseni maalide ühisnäitus 2.05. – 2.06.22 Tartu Ülikooli raamatukogus

2.05. – 2.06.2022 Pallase maaliosakonna tudengite ja juhendaja Sirje Peterseni maalide ühisnäitus.

Koht: TÜ raamatukogu II korrus.

Ühisnäituse avamine on 9. mail kl 17.30 TÜ raamatukogu II  korrusel.

Sirje Petersen „Mängu ilu“.

Kunstnik kirjutab oma näituse avamiseks: „Idee kannab mind võõrale territooriumile, kus avastan enda jaoks uue maailma. See toimub vahetu loomise käigus ja on seotud tunnetusprotsessidega. Seisundid valguvad värvina lõuendile, et anda aimu inimhinge varjatud kihtidest.“ 

Vaata tutvustavat videot siit: https://www.youtube.com/watch?v=2x8WyOLbNqM.

Pallase maaliosakonna tudengite näitused

Tudengite: Aljona Trussova, Hele-Riin Juhkama, Kätriin Säde, Kristin Erm, Laura Marita Lappalainen, Mari Frühling, Miina Vilo, Ott-Kaspar Sults, Patrick Tall, Robert Puumeister ühisnäitus – „Loom minu sees“.

Tudengite: Angeliina Birgit Liivlaid, Geterly Sepp, Hanna Kuusvere, Hanna Roosimaa, Karoliina Tomasson, Maarja Pettai, Melissa Tihhonova, Triinu Meresaar, Laura Romaní ühisnäitus – „Mängu abstraktsioon“.

Juhendaja ja kuraator, Sirje Petersen kirjutab tudengite näituse tutvustuseks: „Mängu on välja mõelnud kunstnik. Aga mängu mängib see, kes seda näeb! Mängu loovad mõtted, valgus ja vari, värvid ja kujundid, lõhnad ja mälestused. Lootused ja kaalutlused, muljed ja väljendused. Siin kujuneb mängu elu ja see loob aluse vestluseks vaatajaga. Mäng, mis algab alles siis, kui vaataja sellesse süüvib, vaataja on see, kes loob mängureeglid. Tööl endal pole reegleid! Seetõttu on sama mängu jaoks sama palju reegleid, kui on teosel vaatajaid!„

Sirje Peterseni ( 1959 ) CV

Sirje Petersen. Foto: erakogu

Sirje Petersen on kunstnik ja õppejõud. Ta alustas oma kunstnikuteed figuratiivsete ja abstraktsete maalidega 1980. aastal ja on saanud üheks oluliseks kunstnikuks Eesti kunstimaastikul.

Petersenil on olnud 60 personaalnäitust, sealhulgas viimane Haus galeriis (2021),Toompea lossi kunstisaalis (2020), Pärnu Linnagalerii Kunstnike majas (2019). Ta on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Maalikunstnike Liidu ja Tartu Kunstnike Liidu liige.

Tunnustatud Eesti Kunstnike Liidu 19. Aastanäituse Publikupreemiaga,  nomineeritud K. Mäe kunstipreemiale 2021 ja 2020, nomineeritud K. Raua kunstipreemiale 2021.

https://sirje.com/esileht/