Prima Vista eelsündmusena toimuvad „Kirjanikud muusikas” kontsert ja luulefilmi „Tundekasvatus” linastus

Laupäeval, 28. augustil kell 20 algab Alexela Loomelaval (Atlantise Maja) Kirjanikud muusikas” kontsert, mis on kirjandusfestivali Prima Vista kavas seitsmeteistkümnendat korda. Tänavu on kontsert tänu uutele korraldajatele, Sirel Heinloole ja Toomas Leppikule saanud värske ilme ning lisab kirjanikule ja tema instrumendile jõulisemat vunki. Lavale astuvad kollektiivid Lonitseera, Naelravi ja Jam Poets.

Lonitseera loominguliseks mootoriks on Kaisa Kuslapuu, kelle muusika on uitmõtete ja liialdatud võrdluste ristamisel sündinud jutukas laps. Kollektiiv viljeleb dramaatilist emakeelset alt-poppi.

Elektriline ansambel Naelravi tuli kokku Vahur Afanasjevi eestvedamisel 2021. a. kevadel. Afanasjevi rokenrolli esitavad Toomas Leppik laulu ja kitarriga, Iina Gyldén trummide ning Janar Sarapu basskitarriga. Jam Poets kujutab endast P. I. Filimonovi ja Antipa Moltšuni spoken word-žanris loodavat eksperimenti, kuhu muusikud ehitavad maastikke psühhedeelsest rokist post-punkini.

Enne kontserti, kell 18 linastub sealsamas esmakordselt suurel ekraanil luulefilm Tundekasvatus” – luuletaja Tõnis Vilu loomingust inspireeritud eripalgeline poeetiline lavastus, milles teeb kaasa neliteist luuletajat Eestist, Ühendkuningriigist ja Iirimaalt. Tõnis Vilu luulet esitab näitleja ja luuletaja Merca, kõik teised avaldatud luuletused on autorite omalooming peamiselt nende endi esituses.

Täpsemat infot kontserdi ja filmi kohta leiab festivali kodulehelt.

Sissepääs on tasuta. Tarvis on esitada tõend koroonavaktsineerimisest, läbipõdemisest või negatiivsest testitulemusest.

Lisainfo:

Annika Aas, kommunikatsioonijuht, MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista, annika.aas@luts.ee, +372 5266442

Sirel Heinloo, Eesti Lavaluule MTÜ, sirelheinloo@hotmail.comwww.lavaluule.ee, +372 5536520