Prima Vista fänniloomingu konkursi võitjad on selgunud

Prima Vista 2020 raames toimunud fänniloomingu konkursi noorema vanusegrupi parimaks kirjutajaks kuulutati Tartu Kesklinna Kooli esimese klassi õpilane Robin Kärgets looga „Sipsik limusiinis”. Vanema vanusegrupi parima kirjutaja tiitel läks 23-aastasele Kert Vasemäele, kes saatis võistlusele loo „Hunt, kes teadis ussisõnu: seitse katkendit akadeemilistest tekstidest”.   

Robin Kärgetsi puhul kiitis žürii noore kirjutaja oskust tuua Sipsiku lugu tänapäeva. Kert Vasemäe konkursitöö, mis tõi Harry Potteri maailma Eesti oludesse, tõusis teiste hulgas esile veel ka põneva formaadiga.

Fänniloomingu konkursile esitati kokku 17 tööd, neist 7 nooremas (kuni 10-aastased) ja 10 vanemas (11-26 aastased) vanusegrupis. Noored autorid olid inspiratsioonid saanud „Harry Potterist”, „Sõrmuste isandast”, „Headest ennetest”, aga ka „Sipsikust”, „Jevgeni Oneginist” ning „Tõest ja õigusest”.

Lugusid hindas 5-liikmeline žürii, kuhu kuulusid kirjanik Reeli Reinaus, kirjanik ja žürii noorim liige Eliis Grigor, Laura Loolaid ulmeajakirjast „Reaktor”, pühendunud raamatukogutöötaja Aasa Sulg  ja tudeng ning fänniloomingu tundja Liisa Jaakson.

Võitjate pidulik autasustamine toimub Prima Vista festivali raames septembris.

Vaata võitja väljakuulutamist Prima Vista Facebooki lehelt.

Lisateave:
Irina Möldre
Prima Vista festivali noorteprojektide koordinaator
irina.moldre@luts.ee
58002787