Prima Vista pakub kirjandussõpradele luuleprogrammi

Sügisesse lükkunud kirjandusfestival Prima Vista tähistab oma algset toimumisaega 4.-9. maini videoprogrammidega veebikanalites. Veebi vahendusel saavad sõna nii tänavused väliskülalised kui ka MTÜ Eesti Lavaluule rahvusvahelises projektis Borderlines osalenud eesti luuletajad, kelle loomingu videosalvestuste kaudu luuakse sild kahe väga erineva kevade – möödunudaastase ja tänavuse – vahel. 

Videoprogramm avati 4. mail Hasso Krulli luuletusega “Mets”. Iga päev avaldatakse üks projekti “Borderlines” raames salvestatud video ning nende seas on nii originaalloomingut kui ka Hasso Krulli teose “Euroopa” töötlusi. Videoprogrammis astuvad üles Kaisa Kuslapuu (Hasso Krulli “Metsa” töötlus), Aliis Aalmann (“Euroopast” inspireeritud luuletus), Joosep Vesselov “prohvesri laul” (originaallooming regilaulu stiilis) Rika Tapper (luuletused), Mari Pihl (luuletused) ning Sirel Heinloo (Hasso Krulli luuletus “Mina, Pimedus”).

Lisaks “Borderlines’i” luulevideotele toob programm teisipäeval, neljapäeval ja laupäeval publikuni ka Prima Vista külaliste videotervitused.

Saksa kirjaniku Uwe Laubi tervitus: https://bit.ly/3c8Ov33
Ron Whiteheadi tervitus: https://www.youtube.com/watch?v=7318h8Av9Jo

Programmi saab jälgida Prima Vista ja TarSlämmi sotsiaalmeedia lehekülgede ning Prima Vista kodulehe kaudu. Lisaks avaldab videod ERRi kultuuriportaal. 

Hasso Krulli “Mets”: https://www.youtube.com/watch?v=aMue3Y4Gv80
Joosep Vesselovi “prohvesri laul”: https://youtu.be/sLAP6i9txRU
Rika Tapper. Luuletused: https://bit.ly/2YDtQQX
Aliis Aalmann “Siis kui Maa hakkab rääkima”: https://youtu.be/K3Uj62AiMYc
Kaisa Kuslapuu remix Hasso Krulli “Metsast”: https://youtu.be/ZZtAvZpyfr4
Mari Pihl “Integreerida jah”: https://youtu.be/2xJELzBtiuU
Hasso Krull “Mina, Pimedus”, esitaja Sirel Heinloo: https://youtu.be/QUUww0zaOak

Lisainfo:
Marja Unt
Kirjandusfestivali Prima Vista programmijuht
marja.unt@gmail.com