Epp Petrone düstoopilise muinasjutu „Linnutee koodid“ ning Triinu Merese ja Kristo Jansoni postapokalüptilise romaani „Devolutsioon“ ühine esitlus-vestlus

Neljapäeval, 9. mail kl 17.00 Tartu Kaubamaja Apollo raamatupoes

Epp Petrone düstoopilise muinasjutu „Linnutee koodid“ ning Triinu Merese ja Kristo Jansoni postapokalüptilise romaani „Devolutsioon“ ühine esitlus-vestlus.

Mis saab, kui kohtuvad kaks annet: reklaamigeenius ja šamaan, kes korraldaks maailma päästmise konverentsi? Kas moodsa kunsti vormis annaks kõnelda Noa-aegsest veeuputusest nii, et see jõuaks uudistesse? Kas kunstnike lapsesuud suudaks tõmmata tähelepanu ohtlikele tuumajaamadele ja radioaktiivsetele jäätmetele? Neid ja muidki teemasid käsitleb Epp Petrone “Linnutee koodid”.

Triinu Merese ja Kristo Jansoni romaan „Devolutsioon“ on haarav postapokalüptiline teekonnaromaan inimeseks jäämisest oludes, mis selle keeruliseks muudavad, ning julgusest otsustada, et kõik saab korda. Peategelaseks on karm ekssõjaväelane – juhtumisi ka naine –, kes võtab olude sunnil enda hoole alla umbes kümneaastase poisi.

Foto: Raamat „Devolutsioon“
Foto: Raamat „Linnutee koodid“