„Üks 211. sünnipäev: Kierkegaard Taanis ja maailmas” – vestlusõhtu

Esmaspäeval, 6. mail kl 17.00 kultuuriklubis Salong

Viiendal mail 1813, kui Taani riik on Napoleoni sõja tõttu pankroti äärel, sünnib Kopenhaagenis Søren Kierkegaard. Temast ei saa isa mantlipärijana sokikaupmeest. Oma 42 eluaasta jooksul jõuab süütundest vaevatud melanhoolik „Søren sokk” hoopis saada üheks 19. sajandi olulisimaks Euroopa filosoofiks, keda tunti ka „eksistentsialismi isana”.

Kierkegaardi sünnipäeva tähistamiseks käsitletakse tema elu ja tööd mitmest vaatevinklist.
Tartu Ülikoolis kirjutab Igor Ahmedov kierkegaardlikust haridusteoloogiast oma doktoritöös, mis uurib ideed, et Søren Kierkegaardi töödes on haridus Jumal. Ameerika luuletaja, tõlkija ja Kierkegaardi austaja Ilya Bernstein ei loe ette mitte Kierkegaardi raamatut “Kordus”, vaid oma samanimelist proosaluuletust. Bernsteini teose taani keelde tõlkinud Tartu Ülikooli taani keele lektor Mie Mortensen arutleb Kierkegaardi koha üle taanlaste identiteedis ning korduste ja hariduse avaldumise teemadel tõlkimises.
Vestlus on inglise keeles ning seda juhib Øyvind Rangøy.

Üritus on osa Põhjamaade ministrite Nõukogu Eesti esinduse sündmuste sarjast Café Norden ning seda korraldatakse koostöös Tartu Ülikooli Skandinavistika osakonnaga.