Avatakse esimesed Prima Vista kunstiprogrammi näitused —  Kalli Kalde graafika näitus ja maalikunstnik Ove Büttneri ja graafik Tiit Rammuli ühisnäitus

Pressiteade 21.04.2022

25. aprillil kell 16.00 avatakse Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis IV korrusel kaks spetsiaalselt kirjandusfestivali jaoks koostatud näitust: Kalli Kalde graafika näitus „Kahe maailma vahel“ ning maalikunstnik Ove Büttneri ja graafik Tiit Rammuli ühisnäitus „Pimesikk“. Kalli Kalde näitus on väljas IV korrusel, Tiit Rammuli tööd III korruse fuajees ja Ove Büttneri maalid II korruse fuajees, nii liigutakse ka näituse avamisel IV korruselt allapoole III ja II korrusele.

Näituseid koostades olid kunstnikud teadlikud kirjandusfestivali tänavusest teemast „Mängu piirid“.

Kalli Kalde kirjutab litograafia tehnikas trükitud tööde tutvustuseks nii: „Öö-ookeani katki läinud seintega akvaarium. Veebimängud kui maailmameri, lõputu ookeani sügavik, mille soolane vesi võib vereringega kokku sulada, lahustume virtuaalse maailma sogastes voogudes, kadudes endasse või unustusse.“

Büttneri ja Rammuli ühisnäituse kuraatori Tiina Büttneri sõnul on Ove Büttneri maaliloomingust eksponeeritud peamiselt kujutatavasse pieteeditundega suhtuvad figuratiivsed maalimängud. Graafik Tiit Rammul kujutab oma suuremõõtmelistel fotomontaažidel mänguliselt reaalsust, üllatades vaatajat situatsioonide ootamatusega.

Kalli Kalde (1967) on õppinud Tartu Kunstikoolis ja Tallinna Ülikoolis ning töötab Tartu Kunstikooli joonistamise, maali ja graafika õpetajana. Alates 1988. aastast osaleb näitustel maalide ja graafikaga.

Ove Büttner (1959 -2021) oli lõpetanud Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis tahvelmaali eriala. Ta oli mitmekülgne maalija, kes praktiseeris erinevate ajastute maalitehnikaid, sh puäntillismi. Näitustel osales ta aktiivselt alates 1987. aastast.

Tiit Rammul (1964) on omandanud Tartu Kunstikoolis dekoraatori ja Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis graafika eriala. Peamiselt on ta tegelenud raamatukujunduse ja erinevate kujundusgraafiliste teoste loomisega ning osalenud plakatinäitustel.

Näituseid saab vaadata 23. maini raamatukogu lahtiolekuaegadel.

Täiendav info: festivali kunstiprogrammi koordinaator Edith Hermann tel 5661 2608

ja linnaraamatukogu avalike suhete juht Linda Jahilo tel 523402168