Anna Belkovska (Läti)

Foto: erakogu

Anna Belkovska (1992) on luuletaja ja näitekirjanik. Tema esimene luulekogu  „Veranda” sai Läti kirjanduspreemiate jagamisel 2022. aasta parima debüüdi auhinna. Praegu töötab Anna juba oma järgmiste raamatute kallal (üks neist räägib teismelistest Läti väikelinnades 2000. aastate alguses) ning teatrietendusega (mis esietendub just festivalinädalal), mis räägib tema isast ja pere elust sõltuvushaige isaga. Selles etenduses astub Anna esmakordselt ka teatrilaval üles.

„Minu võimatu unistus inimese ja  kirjanikuna on see, et oleks rohkem aega. Tööle keskendumise, sõprade ja pere eest hoolitsemise, reisimise ja mitte midagi tegemise soovi; depressiooni ja ärevusega võitlemise, erinevate valdkondade tundma õppimise ja uurimise soovi vahel  jääb mul kahjuks alati ajast puudu.

Pean leppima faktiga, et kunagi ei jätku aega kõige tegemiseks. Pean alati tegema järeleandmisi ja muutma prioriteete, kuid siiski on võimatu kõike korraga teha, eriti kui tuleb võidelda Baltimaade talvega, mil üldse millegi tegemine on suur väljakutse.”

Anna Belkovska

Teisipäeval, 9. mail kell 19.30 kultuuriklubis Salong.

NB! Kahjuks ei osale Anna Belkovska luuleõhtul, kuid teised kaks luuletajat on Tartus ja ootavad kõiki huvilisi kuulama!