Argo Vals (Eesti)

Argo Vals on eesti helilooja, kitarrist ja elektroonilise muusika looja. Team põhitegevuseks on kitarrimäng, kuid talle pakuvad põnevust ka mitmesugused muud, vahel vastandlikud heliallikad. Ta ammutab inspiratsiooni kujutluste maailmaga tihedalt seotud päriselust. Muusikat loob ta peamiselt kitarril, klahvpillidel ja trummimasinatel, aga ka koos trummaritega ning mängib omaloodud ja -salvestatud luupidega.

Argo Vals on välja andnud kolm täispikka sooloalbumit: „In Loving Memory of” 2020, „Nokturn” 2015 ja „Tsichsier” 2012. aastal. Kaks neist albumitest on olnud nomineeritud Eesti Muusikaauhindae jagamisel kui alternatiiv/indie kategooria aasta albumid. 

Argo on olnud mitme ansambli liige, mänginud progressiivroki, moodsat džässi mõjudega rokki, postrokki, indie-rokki, akustilist muusikat ja mathcore’i  – seega kasutanud erinevaid helimaailmu ja lähenemisi. Ta on loonud muusikat bändidele nagu Argo Vals Band, Viljandi Kitarrttriio, Talamak ja Animal Drama; komponeerinud ja seadnud muusikat kitarriduole Vals/Petti, akustilisele kirtarrikvartetile ValsPetti + Kartau/Kiivit ja duole koos oma venna Aigar Valsiga; on loonud muusikat tantsuetendustele, dokumentaalfilmidele, teleseriaalidele ja teatrile.

Foto: Argo Vals
Foto: Rene Jakobson

„Too kaasa oma utoopia”: Anne Richteri (UNESCO kirjanduslinn Heidelberg, Saksamaa) ja Argo Valsi jalutuskäik “Jaluta läbi sinu, minu ja meie aja”