Jelena Skulskaja

Foto: erakogu

Jelena Skulskaja on tuntud kirjanik, esseist, luuletaja, tõlkija, ligi 30 luule- ja proosaraamatu autor (sh romaan „Marmori luik“, memuaarid Dovlatovist, esseede kogumik „Armastus vene kirjanduses“), prestiižika auhinna Vene Booker finalist ja rahvusvahelise Vene preeemia laureaat, fondi Eesti Kultuurikapital kolmekordne laureaat, rahvusvahelise festivali „Dovlatovi päevad Tallinnas“ kunstiline juht.

Jelena Skulskaja on sündinud Tallinnas, Tartu Ülikooli on ta lõpetanud vene filoloogina. Töötas õpetajana Tallinna 20. keskkoolis ja ajakirjanikuna. Aastatel 1996–2008 oli ta Vene Teatri draamastuudio õppejõud, aastast 2008 – Eesti Televisiooni saate «Batareja» juht. Esimene publikatsioon oli 1968. aastal luulekogumikus „Tutvustus“/«Знакомство». Täna on Skulskaja 13 raamatu autor ja üks olulisemaid venekeelse kirjakultuuri esindajaid ja arvamusliidreid Eestis. Tema kirjutisi on avaldatud ka Lätis, Venemaal, USA-s, Austrias ja Iisraelis. Vene keeles on Skulskaja sulest ilmunud Juhan Viidingu luule tõlked.

21. septembril kell 18 vestleb Jelena Skulskaja Viktor Šenderovitšiga Elleri kooli Tubina saalis.

 23. septembril kell 18 algab Tartu Linnamuuseumi saalis kirjaniku loomingu õhtu „Lühinägeliku aja kroonikad“. Osalevad teatristuudio „Poeetiline sõpruskond“ tudengid.