Viktor Šenderovitš (Venemaa)

Foto autor: Valerij Plotnikov

2021. aasta Prima Vista venekeelse programmi üks külalisi on opositsiooniline vene ühiskonnategelane, kirjanik, liberaalne ajakirjanik, ajakirja The New Times kolumnist, legendaarne stsenarist (Nukud), saatejuht ja teletäht (Ehho Moskvõ, Vabadusraadio ja RTVi), tunnustatud satiirik ja väga teravmeelne inimene Viktor Šenderovitš (1958).

Viktor Šenderovitš on paljude mainekate kirjandus-, teatri- ja TV-preemiate laureaat. Šenderovitš õppis lavastuskunsti Moskva Kultuuri Instituudis ja Moskva Kõrgemas Teatrikoolis ning on töötanud Moskva Akadeemilises Kunstiteatris. 1992. aastal sai ta Vene Kirjanike Liidu liikmeks. Ta on kirjutanud üle 20 raamatu, millest enamik on poliitilis-satiirilised.

Tema satiir peegeldab praegust Venemaad ning üheks satiiri objektiks läbi tema loomingu on olnud Venemaa president Vladimir Putin. Šenderovitš, kellel oli tema sõnul varem keelatud lahkuda Nõukogude Liidust, esineb nüüd hoopis lääneriikides, sest ei saa esineda vabalt kodumaal.

21. septembril kell 18 algab Elleri kooli Tubina saalis Viktor Šenderovitši loomingu õhtu. Külalisega ajab juttu Jelena Skulskaja, vestlus on vene keeles.

22. septembril kell 14 peab Viktor Šenderovitš TÜ peahoone auditooriumis 128 loengu „Tsensuur ja satiir Venemaal.“ Sünkroontõlge eesti keelde.