Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna üliõpilaste piltvaipade näituse „Kes juhib mängu?“ avamine

27.04.2022

Homme, 28. aprillil kell 17 avatakse TÜ raamatukogus Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna üliõpilaste piltvaipade näitus „Kes juhib mängu?“. Näitus kuulub Prima Vista 2022 “Mängu piirid” kunstiprogrammi.

Foto autor Evelin Arust

Väljapanek tutvustab tekstiiliosakonna kolmanda kursuse tudengite piltvaibakursusel valminud teoseid, mis käsitlevad mängu erinevaid aspekte ja mängu piire. Mis on mäng? Millised on reeglid? Kas mänguvabadus säilib ka reeglite järgi mängimisel? Kes on mängijad, kas kõik võivad mängida? Kes juhib mängu? Autorid lahendavad teemat tulenevalt oma mängu- ja elukogemustest.

Näitusel eksponeeritud tööd toovad esile erinevaid vaatenurki mängu olemusest. Samas avab väljapanek võimalusi, mida pakub mäng tekstiili mõiste, materjali või tehnikatega – iga teos avab vaatajale ühe tahu.

Väljapanekusse on valitud gobelääne ka Pallase tekstiiliosakonna metoodilisest fondist, et luua dialoogi mängija ja ümbritseva keskkonna vahel. Kust mäng alguse saab ja mis toimub väljaspool mängu? Kas mäng ja reaalsus eksisteerivad eraldi või on kõik meie ümber üks suur mäng?

Näitusel osalevad: Gerly Eisenschmidt, Brigita Kasemets, Johanna Mauer, Merily Mikiver, Marion Mölder ja Kristiina Saaron.

Tööde valmimist on juhendanud prof Aet Ollisaar, kelle gobeläänide näitust „Ootan sind koju” saab Eesti Rahva Muuseumi A-fuajees külastada kuni 15. maini.

Pallase tekstiiliosakonna näitust „Kes juhib mängu?“ saab vaadata Tartu Ülikooli raamatukogu III korruse puhkealal 2. juunini.

Lisainfo:

Aet Ollisaar

aet.ollisaar@pallasart.ee

Tekstiiliosakond

Kõrgem Kunstikool Pallas