Ove Büttneri maalide ja Tiit Rammuli fotomontaažide ühisnäitus „Pimesikk“ 25.04. – 23.05.22 Tartu Linnaraamatukogus

25.04. – 23.05.2022 Ove Büttneri maalide ja Tiit Rammuli fotomontaažide ühisnäitus „Pimesikk“.

Koht: Tartu Linnaraamatukogu II ja III korruse fuajees.

Ühisnäituse avamine 25. aprill 16.00 Tartu linnaraamatukogu II korruse fuajees.

Vaata videot avamisest siit: https://www.youtube.com/watch?v=aM-FzaslIwY&t=2s.

Kuraator, Tiina Büttner kirjutab ühisnäituse tutvustamiseks: „Ove Büttneri maaliloomingus võiks mängu käsitleda vaatenurgast, milles kunstnik kaldub maalimise käigus algsest ülesandest kõrvale ja pilt omandab nüansse, mida ei ole planeeritud või mida nõuab kompositsioon. Büttneri teostes ei muutu need kunagi groteskiks või kujutatava suhtes lugupidamatuks. Näitusel on väljas peamiselt figuratiivsed maalimängud. Graafik Tiit Rammul eksponeerib mängu teemast lähtuvaid suuremõõtmelisi fotomontaaže.“

Ove Büttneri (1959 – 2021 ) CV

Ove Büttner. Foto: erakogu

Ove Büttner sündis, elas ja töötas Tallinnas. 1989. aastal lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tahvelmaali eriala. 1990. aastast oli ta Eesti Kunstnike Liidu ja 1992. aastast Eesti Maalikunstnike Liidu liige.

Ove Büttner oli maalija, kes uuris ja praktiseeris erinevate ajastute maalitehnikaid. Ta jõudis oma maalidel interpreteerida eelmodernseid puäntillistlikke maaliillusioone, samastuda Madonnat maalivate Hollandi meistritega, arendada mütoloogilisi ajaloo- ja loomaalle-goorijaid ning kultuurantropoloogilisi perekonnauuringuid.

Näitustel osales Ove Büttner aktiivselt 1987. aastast. Tema esimene isikunäitus oli 1991. aastal Tallinna Kunstihoone galeriis. Tema töid on eksponeeritud Moskvas Maneežis,

Saksamaal, Rootsis, Soomes, Kanadas, Leedus ja mitmel pool Eesti kunstigaleriides, millest suur osa on olnud isikunäitused.

Tartu Linnaraamatukogus on tema töid eksponeeritud järjepidevalt alates 2006. aastast, mil ta korraldas koos graafik Tiit Rammuliga näituse „Vanaisad“. Prima Vista kirjandusfestivali kunstiprogrammi raames on tema looming väljas neljandat korda.

Tiit Rammuli ( 1964 ) CV

Tiit Rammul. Foto: erakogu

Tiit Rammul on sündinud Tartus, õppinud aastatel 1979–1983 Tartu Kunstikoolis dekoraatori erialal ja 1983–1990 Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis graafika erialal. Ta on osalenud mitmetel näitustel, sealhulgas koos Ove Büttneriga. 2004. aastal kujundas ta nelja fassaadiakent Eesti Esindusele Euroopa Liidus (Brüssel). 2006. aastal sai ta Tallinna IV rakenduskunsti triennaalil „Kaks lähedast” Grand Prix rühmituses MUKI (Kersti Laanmaa ja Tiit Rammul). Tegelenud on ta peamiselt raamatukujunduse ja muude kujundusgraafiliste üllitiste loomisega. Osalenud plakatinäitustel 1990ndatel ja kaasagsetel Haapsalu Graafilise Disaini Festivali (HGDF) väljapanekutel plakatitega. Eesti Kujundusgraafikute Liidu liige alates 2006. aastast.