Pallase tekstiiliosakonna näitus „Kes juhib mängu?“ 2.05. – 19.06.2022 Tartu Ülikooli raamatukogus

2.05. – 19.06.2022 Pallase tekstiiliosakonna näitus „Kes juhib mängu?“.

Koht: TÜ raamatukogus III korrus.

Brigita Kasemetsa piltvaiba “Reeglid on minu enda teha” kavand

Näituse avamine on 28. aprillil kl 17.00 TÜ raamatukogu III korruse puhkealal.

Vaata videot avamisest siit: https://www.youtube.com/watch?v=ms2ixwURR4w&t=42s.

Kuraator Aet Ollisaar tutvustab näitust: „Pallase tekstiiliosakond toob esile erinevaid vaatenurki mängu olemusest. Samas avab väljapanek võimalusi, mida pakub mäng tekstiili mõiste, materjali või tehnikatega – iga eksponeeritud teos avab ühe tahu. Väljapanekus eksponeeritakse ka tekstiiliosakonna kolmanda kursuse tudengite piltvaibakursusel valminud teoseid, mis käsitlevad mängu erinevaid aspekte ja mängu piire. Mis on mäng? Millised on reeglid? Kas mänguvabadus säilib ka reeglite järgi mängimisel? Kes on mängijad, kas kõik võivad mängida? Kes juhib mängu? Autorid lahendavad teemat tulenevalt oma mängu- ja elukogemustest.“

Näitusel osalevad: Gerly Eisenschmidt, Brigita Kasemets, Johanna Mauer, Merily Mikiver, Marion Mölder ja Kristiina Saaron.

Tööde valmimist on juhendanud prof Aet Ollisaar, kelle gobeläänide näitust „Ootan sind koju” saab Eesti Rahva Muuseumi A-fuajees külastada kuni 15. maini.

Aet Ollisaari (1966) CV

Aet Ollisaar. Foto: erakogu

Aet Ollisaar on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia tekstiilikunsti eriala 1991. aastal ning on pikaaegne Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna juhataja ja professor.

Aet Ollisaar kuulub alates 1993. aastast Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Tekstiilikunstnike Liitu ning on alates 2020. aastast Eesti Tekstiilikunstnike Liidu juhataja.

Aet Ollisaar on pälvinud tunnustuse Aasta Tekstiilikunstnik 2007 ja samuti ETeKL tunnustuse 2010 pikaajalise töö eest noortega.

Aet Ollisaar on osalenud paljudel rahvusvahelistel ja siseriiklikel näitustel alates 1991. aastast ning korraldanud mitmeid isikunäitusi Eestis ja Soomes.

Samuti kuulub Aet Ollisaar Põhjamaade tekstiilikunstnike ühendusse Nordic Textile Art.