Prima Vistal said noored kuulata „elavaid raamatuid” Tartu Linnaraamatukogu harukogudes

Elav raamatukogu Tammelinna raamatukogus.
Foto: Olari Pilnik

Prima Vista programmis  oli juba  13. korda  „Elav raamatukogu”, kus sai  tutvuda nn „elavate raamatutega” ehk põneva eluloo või taustaga inimestega. Iga „elav raamat” rääkis oma isiklikust kogemusest, elukutsest või huvialast väikestes gruppides, mitmes erinevas voorus. „Elavate raamatutega“ tutvumine aitas noortel avardada nii silmaringi kui  ka olla abiks tulevikuplaanide tegemisel.

Tartu Linnaraamatukogu  kõigis harukogudes toimunud sündmustel olid „elavateks raamatuteks“ sel aastal korvpallur Valmo Kriisa, Rahvusooper Estonia kooriartist Greete Ruutma, erivajadustega laste õppe koordinaator Carolina Šuman, treener ja spordijuht Triin Põdersoo, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi haridusosakonna juht Marju Loorits, tarkvarafirmas Playtech muusika ja heliribade looja Priit Sootla, Swedbanki Rahaasjade teabekeskuse juht Kati Voomets, Keskkonnaameti looduskasutuse osakonna juhataja Kaili Viilma, arstitudeng ja keemia teadushuviringi juht Erich Richard Rosental, kriminalist ja eesti kergejõustiklane Annika Lall ning noortekirjanik ja maailmarändur Ene Sepp. Kirjandusfestivalide korraldamise köögipoolest rääkis Martha Rattus, toidutehnoloogia põnevast maailmast Berit Juhkam (Sootak), matemaatika erialast Marie Tempel, maalikunstniku ja sisulooja kunstiloomest Karoliina Tomasson ja vahetusüliõpilasena Koreas käimisest Liisa Jaakson.

Eestis võeti „Elav raamatukogu” esmakordselt kasutusele 2006. aastal Euroopa Nõukogu kampaania „Kõik erinevad – kõik võrdsed” raames. Formaat töötati välja ja piloteeriti Roskilde muusikafestivali jaoks Taanis 2000. aastal, nüüdseks on see edasi levinud ja leidnud aina suuremat kasutust üle maailma.