Kirjandusfestival Prima Vista programmi kuuluvad ekskurssioonid ja jalutuskäigud linnaruumis

Prima Vista pressiteade, 6.05.2022

Kirjandusfestival Prima Vista ajal on iga päev võimalik avastada linnaruumi kirjandusliku või kunstinautleja pilguga. Programmis on jalutuskäigud, ekskurssioonid ja avastusretked.

Kirjanduslik jalutuskäik Supilinnas 21.09.2021. Foto: Uku Peterson

Esmaspäeval, 9. mail kl 11.00 linnaekskursioon “Tartu ja Lotman” Kaspar Jassa juhtimisel. Alustatakse Tartu Ülikooli peahoone eest, sündmus toimub Lotmani päeva raames.

Teisipäeval, 10. mail kl 14.00 kirjanduslik-ajalooline jalutuskäik Emajõe ääres, kogunemine Kroonuaia sillal. Tartu ajaloost räägib Ants Siim Tartu Linnamuuseumist, kirjanike tekstikatkeid loeb Ülo Treikelder Tartu Linnaraamatukogust. Sõida tasa üle silla. Emajõge triibutavad sillad. Tartus on olnud raud- ja nahk- ja puu- ja kivi- ja pontoon- ja betoonsildu. Alustame retke Kroonuaia sillalt (tuntud kui omaaegne pontoonsild) ja liigume Peipsi poole. Räägime praegustest ja kadunud sildadest. Langetame pea kunagise Kivisilla juures ja lõpetame teekonna Turu jalakäijate sillal. Kokku on teekonda umbes poolteist tundi. 
Kolmapäeval, 11. mail kl 12.00 ekskursioon Raadi kalmistul Kaspar Jassa juhtimisel. Kogunemine Raadi kalmistu peaväravas.

Neljapäeval, 12. mail kl 15.00 tänavakunstile keskenduv jalutuskäik “Supilinna lood ja värvid” Anna Leena Neeringu (Pseudo Tours) juhtimisel. Kogunemine Genialistide klubi ees. Vajalik registreerimine hiljemalt 11. maiks: https://bit.ly/3tQbbAo

Ekskursioon läbi köögiviljade nimedega kaunistatud Supilinna viib külastajad avastama värvikaid paiku hubases slummis. Erilise hõnguga teekond kulgeb mööda looklevaid tänavakesi, kus jutustame Tartu vanima rajooni ajaloost ja vaatleme eriilmelisi tänavakunsti taieseid. Kuulda saab ka kohalike kirjanike ja luuletajate kohta.

Reedel, 13. mail kl 14.00 ekskursioon Paavo Matsini “Lenini valsi” radadel, kogunemine raudteejaama juures. Tutvume Tartu linnakirjaniku juhtimisel tema teose “Lenini valss” tegevuspaikadega, kuulame katkendeid raamatust ja lõbusaid mälestusi raamatu saamisloost ning autori muudest seiklustest Tartu linnas. Ajaliselt tuleks osavõtjal arvestada vähemalt umb 3 tunniga.

Laupäeval, 14. mail kl 14.00 Karlova tänavakunstile ja ajaloole pühendatud jalutuskäik Talvi Põldma (Pseudo Tours) juhtimisel. Võimalus tutvuda kohaliku tänavakunsti olemuse ja tekkepõhjustega. Kogunemine Aparaaditehase hoovis. Vajalik registreerimine hiljemalt 13. maiks: https://bit.ly/3tQbbAo.

Vt festivali kava: https://kirjandusfestival.tartu.ee/